1 Bardak Süt ile Zayıflama Detoksu

0

 Günde 1 Bardak Süt ile Zayıflama. ( Tarçın Eklenerek Daha Etkili Hale Gelebilir )

Diyetisyenlere göre günde 1-2 bardak süt ile zayıflama mümkün. Süt ile zayıflama detoksu uygulamasında bir ayda yaklaşık 2-3 kilo arasında yağ yakılmasını sağlayabiliyor. Süt içerisine eklenecek tarçın veya tarçın kabuğu ile bu etkinin arttırılması mümkün. Uzmanların aktardığı bilgilere göre: Kilo vermede bir denge söz konusudur. Bu denge de karbonhidrat metabolizmasının sağlıklı olması, vücudun yeterince protein ve yeterli kalsiyum almasıyla büyük oranda mümkündür. Bu üç denge unsuru da sütte vardır. Uzmanlara göre günlük hayatta yapılan yanlış besin seçimleri, karbonhidrat içeren besinleri aşırı tüketme gibi davranışlar  kan şekerini aniden düşürüp, yükseltebiliyor. Süt ise bu dengeyi sağlayabiliyor.

Bir bardak sütün kişiyi en az 4-5 saat boyunca tok tuttuğunu belirten uzmanlar, süt tüketimi ile zayıflama konusunda şu bilgileri veriyor; “Metabolizmada bir sorun yoksa günde bir-iki bardak tercihen doğal süt, bir ay boyunca düzenli tüketildiği takdirde 2-4 kilo arası yağ kaybı sağlayabiliyor. Süt tüketimi kan şekeri için bir denge sağlıyor. Bu etki ile yavaş yavaş göbek bölgesi kısmındaki yağları eritmeye başlıyor. İçilmesi önerilen öğünler ise kan şekerinin daha düşük seviyeye indiği öğlen yemeğinden 2-3 saat kadar sonra ile yatmadan önce iki saat öncesi. Gece yatmadan iki saat kadar önce içilen bir bardak süt, uyku süresi boyunca kan şekerini dengede tutarak sabah uyanıldığı zaman duyulan açlık hissinin önüne geçer. Bu ise kilo vermeye yardımcı olur.

Aynı zamanda zayıflamak için mutlaka sofra şekerinin beslenme menüsünden çıkarılması gerekiyor. Zayıflamak isteyenlerin şerbetli tatlılar ile hazır sütlü tatlılar ve  pirinç içeren tatlıları ve pilavı da çok tüketmemesi gerektiğini belirtiyor.

Kilo verdiren ve tok tutan Sütlü Smoothie Tarifi

Şeker probleminiz yoksa;

Bir su bardağı su

Yarım Muz

1-2 adet hurma

Varsa bir miktar yaban mersini veya böğürtlen, ahududu gibi meyveler.

Ceviz yada fındık

Malzemeler blenderdan geçirilir ve sütle karıştırılarak öğün aralarında ( ikindi, akşam saatleri vs.) içilebilir.

Kimler Dikkat Etmeli
– Gaz problemi ve şişkinlik sorunu olanlar
– Reflü sorunu olanlar
– Taş problemi yaşayanlar
– Protein alımı kısıtlanmış olanlar ve süte alerjisi olanlar