Ananas Suyunun Faydaları

0

Ananas suyunun faydaları saymakla bitmiyor

Ananas suyu, vitaminler ve mineraller bakımından ololdukça zengin olması nedeniyle günlük vitamin ve mineralleri hızlı almanın en etkili yollarından biri olma özelliğine sahip.

Diyetlerinizin  ve beslenme alışkanlığınızın bir parçası haline getirmeniz günlük ihtiyaçlarınızı karşılamanın iyi yollarından biri. 

Peki tam olarak ananas suyunun faydaları nelerdir?

Ananas Suyunun Besin Değeri

(1porsiyon 227 gram olarak hesaplanmıştır)

Besin 

Değer 

% günlük ihtiyaç 

Kalori

160

Yağ

0 g.

0%

Sodyum

15 mg

1%

Karbonhidrat

39 g.

13%

Lif

0.7 g

3%

Şeker

32 g

Protein

0.9 g

Vitamin A

10%

Vitamin C

120%

Vitamin B6

19%

Folat

10%

Bakır

25%

Potasyum

23%

Kalsiyum

4%

Demir

6%

Thiamin

15%

Ananas Suyunun Faydaları

1-Ananas Suyu, Anti-inflamatif etkiye sahiptir.

Ananas suyunun  içeriğinde barındırdığı Bromelain maddesi doğal bir antioksidandır.  Ananas suyu içerisindeki bu madde,zerdeçal ile beraber kullanıldığında daha etkili olmaktadır. Bu kombinasyonu denemenizi tavsiye ederiz.

2-Sindirime Yardımcı olur.

Bromelain ve zerdeçal kombinasyonu vücutta Protein inşasına yardımcı olur. Vücudu toparlar. Vücut geliştirme soruyla uğraşanlar için birebirdir.

3-Doğal Antioksidandır.

Ananas suyu içerisinde doğal antioksidan olan C vitamininden bolca barındırır. Bu nedenle vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. Ananas suyunun faydaları arasında gribe ve soğuk algınlığına iyi gelmekte vardır. 

4-Ananas Suyu Enerji Vericidir.

İçindeki Tiamin, B grubu vitaminlerindendir. Vücudun kan şekerini stabilize eden B6 vitamini olarak bilinen Tiamin, vücuda Karbonhidratları dönüştürmek için yardımcı olur. 

5- Böbreklere İyi Gelir.

Vücudumuzun böbrek fonksiyonlarını geliştirmeye yardımcı olan Potasyum bakımından oldukça zengindir. 

6- Ananas Suyu Kan Şekerini Regüle Eder.

Kan şekerinin enerjiye dönüşmesinde hayati rol oynar. Kan şekerini dengelemek açısından faydalıdır.

7-  Regl Ağrılarına İyi Gelir.

Bromelain’in menstrual krampa iyi geldiği belirtiliyor. Ananas suyu içmek Regl döneminizde sizi rahatlatabilir. Ağrılı Regl sancısı yaşayan bayanlara tavsiye edilir.

8- Boğazları Rahatlatır.

Bromelain boğaz ağrılarına iyi gelerek boğazınızı rahatlatacaktır. Astım ve soğuk algınlığına da iyi geldiği belirtiliyor. 

9- Cildi Korur.

Cilt bakımında yararlı olduğu bilinen ananas suyu, akne ve sivilcelerin tedavisinde kullanılabilir. İçerdiği enzimler bakımından yaraları iyileştirici etkisi vardır.  Cildin gergin görünmesi için gerekli olan kolajenin sentezlenmesine ananas suyu içmek iyi geliyor. Cilt buruşmasının kolajen eksikliği ile bağlantılı olduğunu son araştırmalar gösterdi. Ananas suyu içerek genç ve güzel görünüme katkı sunabilirsiniz.

UYARILAR 

  • Eğer hamileyseniz ya da hamilelik beklentiniz varsa fazla tüketimi rahim konstrüksiyonlarına neden olabilir. Doktorunuza danışın.

-Olgunlaşmamış ananas suyu tehlikeli olabilir.  Dikkat edin.

  • Ananas Suyu tatlı ve lezzetlidir. Fakat çok miktarda tüketimi ciltte kızarıklıklara, ishale ve kusmalara neden olabilir.
  • Yazımız bilgilendirme amaçlıdır. Tüketim tavsiyesi değildir.  Ananasın bahsedilen faydaları; ülkemizde yetişen pek çok meyvede bulunur.

Sağlıklı mutlu günler dileriz. Esen kalınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here