Avemar-Fermente Buğday Ekstresi Nedir?

0

Fermente Buğday Tohumu Ekstresi Nedir?

Fermente Buğday tohumu ekstresi 1990’lı yıllarda Macar Eczacı Mate Hidvegi tarafından geliştirilen ve günümüzde tıbbi bir besin olarak kullanılmaktadır. Avemar ise bu alanda ilk olarak oiyasaya sürülen ürünün adıdır.

Fermente Buğday Ekstresi ile ilgili olarak yüzlerce bilimsel araştırma yapılmıştır. Bu araştırma sonuçlarına göre; ekstrenin başka kanser olmak üzere bağışıklık sistemi sorunlarına karşı fayda sağlayabileceği görülmüştür. Pek çok kanser türünde tıbbi besin olarak kullanılan avemar; kanser hücrelerinin vücudun bağışıklık hücreleri tarafından algılanmasını sağlayacak şekilde metabolik faaliyetlere etki ettiği görülmüştür. Yapılan araştırmalar Avemar’ın kolon kanser hücrelerini % 50 oranında yok edebileceği gösterilmiştir. Diğer pek çok kanser çeşidinde fermente buğday ekstresinin kanserli hücrelerin yayılmasını yavaşlattığı görülmüştür.

Bilindiği gibi; tümör hücreleri normal sağlıklı hücrelere göre 10 ila 50 kat daha fazla glikoz tüketir. Bu ekstre, tümörlerin glikoz tüketimini de inhibe edici etki göstermektedir.

Fermente Buğday Tohumu ekstresinin kanser hücreleri üzerindeki etkisi ile ilgili daha yüzlerce araştırma yapılmıştır. Yapılan bu araştırmalar bilimsel otoriteler tarafından onaylanmış ve ilgili dergilerde yayınlanmıştır. Özet olarak Avemar isimli ürün; bağışıklık sistemini uyarmakta ve bağışıklık hücrelerinin kanserli hücreleri tanımasını sağlamakta ve hem doğrudan hem de dolaylı olarak kanserli hücrelerin yok olmasına, çoğalma hızlarının düşmesine, kontrol altına alınmalarına katkı sağladığı görülmektedir. Hatta bazı kanserleri için doğal kemoterapi olarak etki göstermiştir.

Not: Fermente Buğday Ekstresi ürünü olan Avemar, ilaç statüsünde bir tıbbi besindir ve ancak doktor yönlendirmesi ile kullanılabilir. Yukarıda yer alan çalışmaların bir kısmı deneysel sonuçlardır (hayvan ve insanlar üzerinde). Her ne kadar yan etkisinin bulunmadığı yönünde kaynaklarda bilgi varsa da herhangi bir rahatsızlık nedeniyle gelişigüzel kullanılmamalıdır. Alınacak ekstre ise lisanslı, içeriği açıkça okunabilir ve resmi kurumlarca onaylı ürün olması gerekmektedir.

Sağlıcakla Kalınız…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here