Bahar Yorgunluğu ve Mevsim Geçişleri

0
70

Bahar Yorgunluğu ve Mevsim Geçişleri esnasında vücudumuzda çeşitli anormallikler görülür. İşte bu anda Keçiboynuzu yardımınıza yetişecektir.

İlk bahara girdiğimiz şu günlerde bizlerin özellikle çocuklarımızın sağlığı risk altında. Şehrin toz ve kirliliği bir yana bu mevsimlerde ağaçların tomurcuklanması ve çiçek açmasıyla başlayan süreçte havada polen oranı oldukça artmaktadır. Bunun yanı sıra kışa alışan metabolizmamızın yeni mevsime adaptasyonunda çeşitli sorunlar oluşabiliyor. Özellikle bu aylarda; saç dökülmesi, yorgunluk, bitkinlik, gündüzleri uyku hali, geceleri uykusuzluk, vücut enfeksiyonlarında artma gibi sorunlar oluşabilir. Bunun yanında çocuklar başta olmak üzere yetişkinlerde de görülen bir diğer husus alerjik hastalıklarının bu mevsimlerde oluşması veya nüksetmedir. Ayrıca yine bu mevsimlerde depresyon hastalıkları sıklıkla görülmektedir.

Bu süreci sorunsuz ve sıkıntısız atlatmanız için size 1 aylık bir kür önerimiz olacak. Bunu mutlaka deneyin, faydasını fazlasıyla göreceksiniz.

Bahar Yorgunluğu ve Mevsim Geçişleri için Keçiboynuzu Kürü

Bahar yorgunluğuna ve mevsim geçişlerine karşı mükemmel bir uygulama. Keçiboynuzunun değişik  faydalarını sitemizde her zaman yayınlıyoruz. Çünkü gerçekten de gıdalarımızın mevcut tarım kültürü ve ticari hesaplar sonucu kimyasal saldırı altında olduğu günümüzde en temiz kalmış meyvedir keçiboynuzu. Ticari olarak üretimi pek sınırlı kaldığından sizlere şiddetle önereceğimiz alternatif bir beslenme kaynağıdır.  İçeriğindeki Gallik Asit sayesinde vücudu allerjik etkilere dirençli hale getirir, lifler sayesinde kolon sistemini derinlemesine temizler ve mantar, zararlı bakteri gibi organizmalardan arındırarak vücudunuza zindelik verir ve pek çok hastalığa karşı koruma sağlar.

Keçiboynuzu Kürü Uygulaması:

Öncelikle bu kürün en doğal hali  yemeklerden bir saat önce birer tane yemek suretiyle bir ay boyunca günde 3 tane yiyeceksiniz. Yedikten sonra içerisine bir kaç damla limon veya doğal elma sirkesi kattığınız 2 su bardağı suyu içeceksiniz.  Eğer fazla kilonuz veya göbek probleminiz varsa bu 1 saat boyunca yani ana yemeğe kadar hiç bir şey yememeniz gerekiyor. Bir başka husus keçiboynuzu kürünün tam faydasından yararlanmak için bir ay boyunca kesinlikle hamur ve şekerin bir araya geldiği tatlıları yemiyoruz. Bu süreçte kola ve alkolden uzak duruyoruz. Çay ve kahveyi açık bir şekilde ve şekersiz içiyoruz. Yine bu bir ay boyunca günde 2 adet kurutulmuş kayısı yemenizi tavsiye ediyorum. Öğünlerde bol sebze ve balık- keçi eti- doğal tavuk eti yemenizi, yemeklerden iki saat kadar sonra meyve yemenizi öneririz. Ayrıca bu süreçte yapmanız gerekenlerden birisi eğer çok hasta değilseniz günde 30 dakika kadar açık havada yürüyüş yapmaktır. Akşam 8’den sonra ise az miktarda hafif meyveler ve yoğurt hariç kesinlikle hiç bir şey yemiyoruz.

Eğer keçiboynuzu tüketemeyecek ölçüde dişlerinizde problem varsa, 4 su bardağı suyu kaynatıp içerisine 4 adet keçiboynuzunu kırıp arıyoruz. 15 dakika kadar kısık ateşte suyla birlikte kaynatıyoruz ardından ocağı kapatıp soğumasını bekliyoruz. Soğuduktan sonra süzüp her öğünde yemeklerden 1 saat önce içiyoruz. Bir ay boyunca deniyoruz.

Ayrıca çocuklarınızın sağlığı için atıştırmalık onlara onlara mutlaka keçiboynuzu alışkanlığı kazandırınç

 Diğer Öneriler :

Bahar Yorgunluğu ve Mevsim Geçişleri için Keçiboynuzu Kürü yanında bir kaç hafta boyunca çorbalarınızda yemeklerinizde ve salatalarınızda limon, çok az miktarda zencefil ve zerdeçal kullanabilirsiniz. Ayrıca isterseniz akşamları bir çay bardağı melisa çayı veya sarı kantaron çayı yaparak ve hakiki balla tatlandırarak içebilirsiniz. Bu süreçte bol C vitaminine ve diğer vitaminlere ihtiyacınız olacak.

Sağlıcakla Kalınız…

İlginizi Çekebilecek Yazılar:

Mevsim Geçişlerinde Almanız Gereken Gıdalar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here