Ballı Su Ne İşe Yarar, Faydaları Nelerdir?

0

Ballı Su ve Ballı Limonlu Su

Sabahları bir bardak içilen ılık suyun faydasını bilmeyen yoktur bunun yanında balın cilde ve tüm vücuda ne kadar faydalı olduğu da herkesçe bilinir. Daha önceki yazılarımızda sizlere sabahları ılık limonlu su içmenizi tavsiye etmiştik. Bugün ise limonlu ballı su içmenin faydalarından bahsetmek istiyoruz.

Limonlu Ballı Su Fazla yağlarınızı eriterek kilo vermenizi sağlarballı su ve ballı limonlu su faydaları

Ballı su içmek yağ yakmanıza yardım eder. Balın içinde bulunan doğal şeker, sağlıklı bir kalori kaynağıdır. Şekerli meşrubat yerine ballı ve limonlu su içmek hem sizi ferahlatacak hem de kola, gazoz gibi hiç bir vitamin ve mineral içermeyen zararlı içeceklerin zararlarından koruyacak. Limonlu Ballı Su içtiğinizde başka meşrubat içmemeniz dahi kilo vermenizde sizlere yardımcı olacaktır.

Düzenli olarak ballı limonlu su için:

Limonlu suyun faydaları saymak bitmiyor. Limonlu su, sabah aç karnına içildiği zaman zindelik veriyor.Sabahları tercihen aç karına ballı limonlu su içmek sindirim sisteminiz için çok faydalıdır.  Ilık limonlu su içine katılmış az miktarda bal sabahları sizin için gereken uyarıcı enerjiyi verir aynı zamanda bağırsak hareketlerinizi canlandırarak sindirim sistemini hızlandırır. Ayrıca mide asitliğinin düzenlenmesi açısından oldukça faydalıdır. Ballı su içerisine katacağınız bir kaç damla limon ise bu etkileri arttıracaktır.

Bağışıklık sistemini destekler:
Bal iyi bir bakteri öldürücüdür. Doğal bir bal içerisinde bağışıklık sistemini güçlendirecek pek çok vitamini, minerali ihtiva etmektedir.

Alerjilere iyi gelir:

Genellikle polen alerjilerine karşı, polenin olduğu yörenin balını tüketmek alerjiye karşı bağışıklık kazandırdığı söylenmektedir.

Limonlu Ballı Su Enerji verir:

Enerjinizi artırmak için meşrubat, enerji içeceği ve kahve  gibi içeceklerin yerine ılık ballı su içmenizi öneriyoruz. Bazen uyuşukluğun nedeni susuz kalmakta olabiliyor. Bu sebeple vücudunuzu susuz bırakmamaya gayret edin. Kahve ve siyah çay gibi içecekler bağırsaklarınızı kurutarak vücudunuzun susuz kalmasına neden olur. Ayrıca ballı limonlu su içmek kahvaltılar ve yemekler için kahve, çay ve meşrubatlar yerine iyi bir alternatiftir. Ballı Su içmek tok tutacağından sağlıklı zayıflama için önerilebilir.

Ballı limonlu Su Boğaz ağrısını hafifletir ve öksürüğü keser:

Ballı ılık su boğazdaki ağrının ve tahrişin azalmasına yardımcı olur. Ilık su boğazınızı yumuşatır ve  bal ise boğazınızın ince bir tabakayla örtülmesini sağlar. Bununla birlikle ballı suyun içine ekleyeceğiniz bir kaç damla limon ise gerekli C vitaminini ve antiseptik özelliği sağlayacaktır. 

Ballı Su Vücudunuzun toksinlerden arındırır

Ballı su vücudun toksinlerden arınması için kolay bir preparattır. Bu karışıma da limon eklerseniz yararını artırırsınız.

Ballı Su Gaz sorununa yardımcıdır:

Bağırsaklarınızda ağrı ve gaz varsa, bir bardak ılık ballı su içerek gaz sorununuza bir nebze yararı olacaktır.

Not: Tavsiyelerimiz ilaç niteliğinde değil, beslenme takviyesi niteliğindedir. Eğer şeker sorununuz varsa ballı limon su tüketmenizi tavsiye etmiyoruz.

İlginizi Çekebilecek Yazılar:

Çörek Otu Yağının Faydaları

Facebook Sayfamızı Beğenin:  https://www.facebook.com/1organik?ref=hl