Beyin, Kalp ve Beslenme İlişkisi

0

Beyin, Kalp ve Beslenme Arasındaki İlişki

Vücudumuzun ve var oluşumuzun en önemli iki organı şüphesiz beyin ve kalptir. Bunlar iki ana organdır ve birinin sağlığı diğeriyle birlikte tüm vücudu etkilemektedir. Beynimiz vücudumuzun yönetim kademesini oluştururken, Kalbimiz ise yönetim kademesine ve diğer birimlere ihtiyacı olan maddi desteği aktaran bir sponsor gibi düşünülebilir. Tabiri caizse dışarıdan alınan mücevherler! mide-böbrek-karaciğer üçlüsünde değerli para birimleri haline dönüştürülerek kalp vasıtasıyla tüm vücudun kullanması için adaletli bir şekilde dağıtılır. Ta ki siz ihtiyacınız olmayan değersiz ve sahte mücevherleri vücudunuza koyana kadar. Burada değerli iradeniz beyninizi etkileyerek vücudunuza bu maddelerin girişine izin verir. Ancak buna ilk tepkiyi mideniz verir, uzun süreçte mideniz size uyarı sinyalleri gönderir. Siz aman canım dersiniz ama mesele daha tehlikeli bir hal alacaktır. Eğer böyle beslenmeye devam ederseniğz ikinci kriz belki uzun bir zaman sonra böbreklerinizde veya karaciğerinizde patlak verecektir. Çünkü vücut sahte mücevheri değerli ihtiyacı olan para birimlerine dönüştürebilmek için boşa bir güç harcayacaktır. Boşa güç harcadıkça değerli paraya olan ihtiyacı da artacaktır.

Son kademede artık bu sahte mücevherleden elde edilen  toksik maddeler kana karışacak, kalbin ve diğer organların yapısını bozacaktır. Bu arada iradeniz beyninizi kandırmaya devam edecektir.

Bunları sayarken işin içerisine stress faktörünü katsaydık sonuç daha trajedik olurdu. Gördüğümüz gibi vücudumuz mükemmel bir hassasiyetle çalışan bir mucizeler bütünü. Size şöyle bir örnek vereyim, siz çamaşır makinanızın deterjan bölümüne benzin koysanız, bulaşık deterjanı koysanız veya yumuşatıcı koysanız sonuç ne olur? İstenen sonucu elde eder misiniz? Bakın sadece basit çalışan ve bir kaç sistemden oluşan bir makine dahi dışarıdan gerekli maddeyi almayınca ne kadar çalışırsa çalışsın istenen sonucu vermiyor hatta bu haliyle istenmeyen sonuçlar doğurabiliyor.

Peki milyonlarca hassas sistemden ve ilişkiler ağından oluşan vücudumuzu her gün tadı itibariyle cazip ama içeriği itibariyle gereksiz hatta zararlı besinleri alarak Haksızlık Etmiyor muyuz? Bile bile uzun bir süreçte intihar ediyoruz…

Sağlıcakla Kalın…

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here