Biberiye’nin Gençleştirici Hafıza Arttırıcı Etkisi

4

Biberiye; Hafızayı Geliştiriyor, Gençleştiriyor, Saç Büyümesini Hızlandırıyor, Migrene İyi Geliyor

Biberiye’nin Gençleştirici Hafıza Arttırıcı Etkisi

Biberiye (Rosmarinus officinalis) Akdeniz’e özgü  kokulu ve yapraklarını dökmeyen doğal bir bitki.  Parfüm yapımında kullanıldığı gibi bir mutfak çeşnisi olarak kullanılan ve beslenme sistemimizde eksik etmememiz gereken bir bitkidir. Yemeklere verdiği kendine özgü muhteşem tat dışında; çok iyi Demir, Kalsiyum ve B6 vitamini kaynağıdır.

Biberiye; tıpkı  nane, kekik, fesleğen, lavanta gibi ballıbabagiller ailesinin bir üyesidir. İngilizcede Rosamary adıyla anılır ve Çiğ Deniz, Deniz Yeşili gibi anlamları vardur

Hafıza ve konsantrasyonu güçlendirmek için; Biberiye geleneksel tıpta; hafızayı geliştirmek, kas ağrısı hafifletmek bağışıklık ve dolaşım sistemini güçlendirmek ve saç büyümesini teşvik etmek için kullanılmıştır.

Nörolojik koruma – bilim adamları biberiye de beyniniz için iyi olduğunu buldular Biberiye beyinde serbest radikal hasarı defetmek mümkün olan karnozik asit içerir.

Hücre Dergisi’nde yayınlanan bir araştırmaya göre, karnosik asit “hipokampus, beta amiloid kaynaklı nörodejenerasyon karşı korumada yararlı olabilir.”

Beyin yaşlanmasını önleyin – Japonya Kyoto Üniversitesi’nden araştırmacılar biberiye önemli ölçüde beyin yaşlanmasını önlemeye yardımcı olabileceğini ortaya koymuştur.

Genç Bir Cilt İçin Biberiye Biberiye yağı kullanılarak yapılan pek çok pahalı kozmetik ürünü vardır. Bunlara boşa para verme yerine, size önerimiz şu; 4 ölçek zeytinyağına 1 ölçek biberiye yağı ekleyin ve tüm vücudunuza, boynunuza, ayaklarınıza bir saat boyunca uygulayın. Bu masajı haftada bir iki kez uygulayın. DİKKAT: Ham biberiye yağını direk kullanmayın, dediğimiz gibi 4 oran zeytinyağı ( badem yağı da olabilir ) ve 1 oran Biberiye Yağı olmalıdır. Bu masaj ile; vücudunuzu dezenfekte edecek ve kan dolaşımını arttırarak hücrelerinizin yenilenme hızını arttıracaksınız. Ayrıca sivilce, siyah nokta ve iltihabi durumlar içinde fayda göreceksiniz.

Biberiye’nin Gençleştirici Hafıza Arttırıcı Etkisi’nin dışında migren ve ağrılar içinde faydalıdır

Migren İçin Biberiye: Biberiye, migren tedavisinde kadim yüzyıllardan beri kullanılmaktadır. Migren ağrıları nüksettiğinde kuru veya yaş bir miktar biberiyeyi, bir miktar su ile kaynatın ve  sonra başınızın üstüne büyük bir havlu atarak kaynayan sudan çıkan buharı 10 dakika kadar yavaşça soluyun

Ağrılar: Biberiye yağı çeşitli kas ve eklem ağrılarını hafifletmek için de kullanılabilir. 10 damla kadar biberiye yağını yarım çay bardağı kadar zeytin yağı ile karıştırdıktan sonra ağrıyan yerlere masaj şeklinde uygulayabilirsiniz.

ÖNERİLERİMİZ: Biberiye tüketimini alışkanlık haline getirmeliyiz. Her zaman belirttiğimiz gibi; tuz yerine yemeklerimizde, çorbalarımızda mutlaka biberiye kullanalım. Burada doz miktarı çok önemlidir. Dozu en aşağıda tutarak her gün tüketmek en mantıklısı. Biberiye ile etleri terbiye edebilir, zerdeçal ve limonla birlikte tuz yerine yemeklere koyabilirsiniz. Biberiye’nin Gençleştirici Hafıza Arttırıcı Etkisi yazımızı okudunuz.

Comments are closed.