Bitkisel Bağırsak Temizleme Yöntemleri

Bitkisel Bağırsak Temizleme Yöntemleri

bitkisel bağırsak temizleme yöntemleriBağırsak Temizleme Yöntemleri yazımızda sizler için derlediğimiz bir kaç uygulama olacak. Öncelikle sağlıklı bir bağırsak sistemi sağlıklı bir vücut sistemi demektir. Bağırsak sorunları, kalp-damar sağlığı problemleri başta olmak üzere, sindirim, sinir ve dolaşım sistemi üzerinde de çeşitli problemlere neden olabilmektedir.

Bağırsak Temizleme Yöntemleri ile yapılan uygulamalar sağlığımız için yapılması gereken önemli uygulamalardan birisidir. Niye mi, birincisi zamanla bağırsaklar çeperlerimiz zararlı bakteri, mantar ve bu organizmaların atıklarıyla bir tabaka halini alır. Eğer kolonlarda atık maddeler zamanla birikir ve kolon temizliği yapılmazsa ciddi sağlık problemlerine yol açabilir, bu problemler kabızlık, şişkinlik, bağırsak gazı, hazımsızlık, göbekte aşırı şişkinlik ve gerginlik hissi, sinirlilik, alerjik hastalıklara yatkınlık ve daha pek çok sağlık sorununun  oluşmasında etkilidir.

Öncelikle Bağırsaklarımızı atık borusu gibi düşünebiliriz. Bu atık borusundan, katı atıkları süpürmesi için yeterince sıvı geçmiyorsa zamanla bu borularda tıkanma meydana gelecektir. Ayrıca yapılan araştırmalara göre bağırsak ve beyin arasında önemli bir bağlantı mevcuttur.

İşte sizlere Bağırsak Temizleme Yöntemleri

Bitkisel Bağırsak Temizleme Kürü 

1- Öncelikle günde 8 bardak yani ortalama 1,5 litreden az su içmeyeye çalışılmalı kişiden kişiye ve mevsime göre bu oran artabilir ama yetişkinler için bu miktardan az tüketmemeye gayret edilmelidir. Doğal yollardan bağırsak temizlemek için su idealdir. Sadece su içerek bile bağırsaklarınızı temizleyebilirsiniz ama eğer bir tıkanıklık varsa aşağıdaki yöntemlerden biri yada bir kaçı işinize yarayacaktır. Ayrıca gün içinde su içerken günlük ihtiyacınızın tamamını bir anda tüketmeyin. Gün içine yayın.

2- Sabahları aç karnına iki adet kayısı kurusu yiyoruz. Ardından yine kahvaltıdan önce bir bardak suya bir kaç damla limon veya sirke damlatarak sıcağa yakın ılıklıkta içiyoruz.

3- Bağırsak Temizleme Yöntemleri nin başarıya ulaşması için özellikle kahve, kola, alkol  içmiyoruz. Çayı ise açık çay halinde ve çok sıcak olmaması kaydıyla içebiliriz. Hamur işi türü katı besinler, rafine şeker içeren her tür tatlı, kızartmalar ve kırmızı etten uzak durmakta fayda var. Bu dönemde aşırı baharat ve acı tüketimini en aza indiriyoruz. Acı ihtiyacımızı doğal ve taze biberlerden sağlamakta fayda var. Bisküvi, kraker, şekerleme vs. uzak duruyoruz. Ayrıca çorbalarımıza ve salatalarımıza tuz yerine bol limon, zerdeçal, biberiye ekliyoruz. Karabiber’de etkili bir bağırsak çalıştırıcı baharattır. Mümkünse tane halinde satın alın evinizde ihtiyaca göre öğüterek tüketin. Karabiber’in hem gaz giderici hem de bağırsak temizleyici etkisi vardır. Bkzn: Karabiberin Faydaları 

4- Akşamları 1-2 tane Keçiboynuzu yedikten sonra 1-2 bardak ılık su içiyoruz. Keçiboynuzunda bulunan lifler bağırsaklarınızı temizleyecek ve kabızlık sorununuzu kökünden çözecektir. Bu saydığımız yöntemler arasında keçiboynuzu ve aşağıda bahsi geçen sinir otu gerçekten çok faydalı olacaktır.

5- Gece yatmadan önce 1 bardak ılık limon-bal karışımını içip yatıyoruz. Bu kürü aralıksız tam 10 gün uyguluyoruz. Bu süreçte günde 8 saatten az uyumamaya gayret ediyoruz.

6- Genel olarak, bütün yeşil yapraklı sebzeler bağırsakları harekete geçiren bir takım maddeler içerirler. Ama size tavsiyemiz; ülkemizde adım başı kendiliğinden yetişen sinir otu adındaki mucize bir ot olacak. Bu ot tüm iltihabi hastalıklarda, kan iltihaplarında oldukça etkilidir ve içerisinde bulunan jölemsi maddenin bağırsak hareketlerini kolaylaştırıcı etkisi vardır. Sinir otundaki bu mukusa benzeyen salgı bağırsaklardaki hareketi kolaylaştırıcı etki sunacaktır.

Mutlaka Bakınız: Sinir Otu ve Karnıyarık Otu 

7- Rezene çayı’da bağırsak hareketliliği için etkili çaylardan birisidir ve aşırıya kaçmadan günde bir kahve fincanı içilmesi halinde kolon temizliği için yardımcı olacaktır. Günde bir fincandan fazla içilmemesi önerilir.

8- Etkili bir kolon temizleme için günde 20 dakika çok hafif tempoda yürüyüş veya ev içinde çok hafif karın egzersizleri yapıyoruz. ( Yere uzanıp bacaklarımızı karnımıza doğru çok hafif hareketlerle ve ağır çekimde 10 dakika çekiyoruz ). Bu hareketler sayesinde kolon hareketleri hızlanacak ve tıkanan borularda ki parçacıklar hareket haline geçecektir.

9-) Keten tohumu da etkili bir kolon temizleyicidir. Keten tohumları sindirilirken geriye kalan posa şişerek bağırsaklardan geçer bu esnada bağırsakları harekete geçirir ve bir nevi bağırsak çeperlerini süpürür.

PERHİZ YA DA ORUÇ: Haftada bir yada iki kez perhiz yapın. Bu sırada vücut sindirilmemiş olan yağları sindirir ve genel bir rahatlama sağlar. Perhizden sonra soğan, sarımsak, yoğurt, kefir gibi gıdaları yiyerek kolon temizliğine destek olabilirsiniz.

Bağırsak Temizleme Yöntemleri Zayıflatır mı?

Buna cevabımız kesinlikle evet olacaktır. Neden mi? Eğer siz bağırsaklarınızı temizlerseniz öncelikle belli miktarda atık maddeyi vücudunuzdan dışarı atmış olacaksınız. Sadece bir kaç günlük bağırsak temizleme yöntemleriyle 4-8 kilo vermek mümkündür. Atılan bu kilolar, sadece bağırsaklarda birikmiş ve her gün bizi zehirleyen atık maddelerdir.Aynı zamanda  sağlıklı ve temizlenmiş bir kolon sistemi demek hızlı bir sindirim ve hızlı metabolizma anlamına gelmektedir. Bağırsak Temizleme Yöntemleri başarı ile uygulandığı takdirde vücut toksin maddelerden arınacak ve tüm metabolizmanın hızlanmasını sağlayacaktır.

Not: Daha ciddi problemlerde lütfen doktorunuza başvurunuz. Bağırsak Temizleme Yöntemleri yazımız ilaç uygulaması değil doğal beslenme tavsiyesidir.

Sağlıcakla Kalın…

İlginizi Çekebilecek Yazılar:

Çörek Otu Yağının Olağanüstü Özellikleri

Biberiye Yağı Kokusunun Beyne Faydaları

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Yusuf dedi ki:

  Super bir yazi

 2. Yusuf dedi ki:

  Super

 3. MAKBULE YUMUK dedi ki:

  Uzun zamandır şişkinlik ve kabızlık sorunum var haftada 5 gün günde 8 km yürümeme rağmen göbek bölgemdeki kiloları veremiyorum.

 4. Anonim dedi ki:

  Nidjfjfjfdhd

 5. Aysel dedi ki:

  Benmde davul gıbı oluyor ve sertleşiyor

 6. Aysel dedi ki:

  Karnım davul gıbı şişiyor cok sertleşiyor

 7. emrah dedi ki:

  Benim karnım her gün şişiyor bunu kullansam gecermi

BİR YORUM YAZ