Bitkisel Saç Bakım için Ev Yapımı Şampuan Tarifi

5

Bitkisel Saç Bakım Nasıl Yapılır? Bitkisel Saç Bakım Şampuanı

Saçlarımız genelde kırılgan ve kuru hale gelir. Bizde bu sorunları çözmek için etrafa paralar saçar ve daha iyi sonuçlar elde etmek isteriz. Ancak kimyasal saç ürünleri, saç kullanım cihazları gibi etkenler nedeniyle saçlarımız güçsüz, kırılgan ve kuru bir hale gelir ve zarar görür. Bu faktörlerin dışında günlük stres seviyemiz de saçlarımızı olumsuz etkiler. Saç dökülmesi dahil olmak üzere bizlere çeşitli zararlar verir.

Saç dökülmesini azaltmak, tazelik ve güzellik sağlamak için size bitkisel saç bakım tarifimizi sunuyoruz. Size önereceğimiz bu organik şampuanı bitkisel saç bakımı için kullanmanızı öneririz. Kolayca hazırlanabildiğini ve çok etkili olduğunu belirtelim. Önerdiğimiz bitkisel saç bakım tarifimizle saçınız daha parlak, daha güçlü hale gelecektir. Bu organik şampuan saç dökülmesini azaltır ve düzenli kullanımda hacimli ve güçlü saçlar sağlayacaktır.

Vereceğimiz bu bitkisel saç bakım şampuanı, yüksek fiyatlarda satılan ürünlerin eşdeğeridir.

Bitkisel Saç Bakım Şampuanı Tarifi

Malzemeler

  • Doğal Isırgan otu şampuanı (normal, 1 litrelik)
  • Pantenol 100 ml (sulu çözelti)(eczaneden alabilirsiniz)
  • Isırgan damla 30 ml (eczaneden alabilirsiniz)
  • A ve D vitamin damla 30 ml (sulu çözelti)(eczaneden alabilirsiniz)
  • Hint yağı 50 ml
  • İkili B vitamini kapsülü (eczanelerde yada aktarlarda bulunuyor)

Hazırlanışı

Isırgan otu şampuanının 750 ml’lik bölümüne yukarıda listelenen tüm malzemeleri karıştırın.

Bu bitkisel saç bakım şampuanı saç cildini besleyen bir bomba gibidir. Farkı hemen hissettirecektir.

Isırgan kafa derisinde kan dolaşımını ve kan akışını hızlandırır ve böylece epidermis metabolik süreçleri hızlandırır.

Panthenol – pantenol asit, saçlı deride doğru fonksiyonu korumak için hareket ve rejeneratif sürecini hızlandırır.

Hintyağı saç dibindeki sinirleri güçlendirir ve önemli bir antioksidan olan E vitamini bakımından zengindir. Hintyağı kepek sorununa neden olan mantarları yok eder. Kafa derisini korur, ölü cilt hücrelerini atar ve saç büyüme sürecini hızlandırır.

A ve D vitaminleri damla kafa derisini besler. B vitamini saçları besler ve saç sıkılığını arttırır.

Bitkisel Saç Bakım Şampuanı Kullanım Şekli

Bu şampuan oldukça likit olduğundan, kullanmadan önce iyice çalkalayın. Saçınız üzerinde uygulamadan önce elinize şampuanı dökün. Elinizde biraz köpürttükten sonra saçınıza uygulayın ve bir kaç dakika bekleyin. Sonrasında durulayın.

Düzenli olarak bu bitkisel saç bakım şampuanını kullanırsanız, saç dökülmeniz duracak ve iki kat daha hızlı uzayacaktır. Bunun yanı sıra, bitkisel saç bakım ile aynı zamanda saçınızı yumuşak hale getirecek ve saçınızın parlaklığı geri gelecektir.

Not: Alerjen durumunuza kullanmadan önce alerji testi yaptırmanız uygun olur.

Ayrıca organik saç ekimi konusunda ki gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.

 

5 YORUMLAR

  1. Ben artık saçlarıma hep doğal ürünler kullanıyorum şampuan, krem. maske hepsi doğal ve saçlarım da yağlanma kepek kaşıntı tarzı şeyler olmuyor doğal kullanmaya başladığımdan beri liquid keratin kullanmaya başladıktan sonra saçımla ilgili hiç sorun yaşamadım evde hazırlamaya uğraşma derdinden de kurtuldum sipariş veriyorum hemen geliyor ve saçlarım da sadece kepeği yağı gidermiyor aynı zamanda saçım daha sağlıklı ve dolgun görünüyor içeriğindeki doğal keratin sayesinde.

  2. Merhabalar arkadaşlar böyle şeyler kullanıp saçınızın kokmasını sağlıcağınıza evde veya kuaförde katkısız keratin bakım uygulamanızı tavsiye ediyorum böyle bir şeyin Türkiye’de olması gurur verici.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here