Burun Tıkanıklığı İçin Sarımsaklı Su

0

Burun Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Burun tıkanıklığı hepimizin karşılaştığı çok rahatsız edici durumlardan birisi, özellikle baş ağrılarına neden olabilir. İleri düzeyde ise sinüzit gibi hastalıklara neden olabiliyor. Peki burun tıkanıklığı nasıl açılır? İşte burun tıkanıklığı yüzünden nefes alma zorluğu çekenlere öneriler…

1- Sarımsaklı su: Antiviral özelliği sayesinde virüslerle savaşan sarımsak, solunum yolu enfeksiyonları nedeni ile yaşanan burun tıkanıklığına da iyi geliyor.  Bir bardak kaynar suya 2-3 diş sarımsak atın, bir süre demleyin ve günde 2 kez sıcak olarak için.

2- Domates suyu: Bu karışım da burun tıkanıklığına karşı çok faydalıdır. Bir bardak domates suyuna 2-3 diş ezilmiş sarımsak, bir kaşık limon suyu, bir tutam tuz ve birazcık acı sos  türü bir şey ile kaynatın. Hazırladığınız karışımı birkaç gün boyunca günde 2 kez sıcak sıcak için.
3-Okaliptüs yağı: Okaliptüs yağı aynı zamanda burun tıkanıklığı için atılan pastillerin içerisinde de vardır. Aktardan temin edeceğiniz okaliptüsün yağını bir mendil veya peçete üzerine damlatın ve günde 2-3 kez koklayın. Yastığınızın üzerine de damlatırsanız siz uyurken burun tıkanıklığınız için iyi gelecektir.

Kaynak: www.aksamcom.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here