Mucize çörek otu yağı ve saç dökülmesi

Mucize çörek otu yağı ve saç dökülmesi

Çörek Otu Yağı Faydaları Neler?

Saç bakımıyla ilgili yapılan araştırmalarda yağlı saçların çabuk döküldüğü tespit edildi. Saç yağlanmasına neden olan faktör ise dehidrotestosteron hormonu. İşte çörek otu yağı saç bakımı için mucizevi etkisini bu hormon üzerinde gösteriyor. Bu yazımızda çörek otu yağı ile saç bakımı ( saç dökülmesi ve saç beyazlaması )ve cilt bakımı hakkında bilgi vereceğiz.

Çörek otu  içeriğinde yaklaşık % 35 bitkisel yağ, %20 protein, %35 karbonhidrat vardır. Nigellon, timokinon, linoleik asit, oleik asit, palmitik asit, kalsiyum, demir, çinko, sodyum, potasyum, bakır, fostor, magnezyum, selenyum, fosfor, A, B ve C vitamini içerir.

Çörek otu yağı nasıl kullanılır?

Sabah ve akşam günde iki defa olmak üzere birer silme çay kaşığı çörek otu tüketebilirsiniz.

Çörek otunu ağzınızda bir süre bekletin ve bir miktar yumuşadıktan sonra çiğneyip yutun. Eğer hakiki bal bulma imkanınız varsa çörek otunu dövüp bekletmeksizin bu balla karıştırabilir ve çörek otu bal karışımını günde iki çay kaşığı tüketebilirsiniz.  Yağ olarak tüketmek istiyorsanız, sabahları aç karnına bir çay kaşığı çörek otu yağı’nı bir bardak su ile birlikte alabilirsiniz. Bilimsel bir tavsiye olmamakla birlikte genel olarak çörek otu yağı birer gün arayla kullanılmalıdır.

Çörek otu yağı; masaj yağı olarak kullanılabilir ( saç bakımı , cilt bakımı ve vücut bakımı ). Oral yoldan günde iki defa yarım çay kaşığını aşmayacak şekilde hem kendisi hem de çörek otu yağı kullanmak bağışıklık sistemi, böbrekler, sindirim sistemi, bağırsaklar, sinir sistemi gibi sistemlere olumlu etki gösterecektir. Tabi bu bitki ile alakalı ciddi bir rahatsızlığınız veya alerjiniz yoksa ve doktor onayı ile çörek otu yağını uzun süreli kullanabilirsiniz.

Saç Bakımı, Saç Dökülmesi ve Saç Beyazlamasına çörek otu yağının faydaları

Saç dökülmesi ve saç beyazlaması için çörek otu yağını kafa derisi üzerine masaj yapabilirsiniz. Yeni saç çıkarma ve saç gürleştirme için Çörek Otu Yağını saçınıza iyice yedirip 3-4 saat beklemeniz gerekiyor. Çörek otu yağının önemli bir özelliği DHT ( Dihidrotestosteron ) adı verilen aktif testesteron hormonunu baskılamasıdır, bu nedenle çörek otu yağı saça masaj şeklinde sürüldüğü gibi oral yollardan alınarak da DHT hormonunun saç üzerindeki etkisini inhibe eder.

Çörek otu yağından etkin faydalanmak için 5 günde bir defa masaj şeklinde uygulayabilirsiniz. Bunun için 2-3 çay kaşığı çörek otu yağı bir yemek kaşığı zeytinyağıyla karıştırılıp, saç bölgesine sürülür ve 3-4 saat beklenir. ( Özellikle erkeklerde etki etmeme ihtimali yoktur. )

Çörek otu yağı saçları nasıl güçlendiriyor?

Saçların dökülmesi‘nin en önemli nedeni saçların  yağlanmasıdır. Yağlı saçlar hızla zayıflayarak dökülür. Ana mantık ise yağlı saçların temel sebebinin testosteron olduğu düşünülmektedir. İşte çörek otu yağı hem oral yoldan hemde masaj yoluyla bu sorunu gideriyor. Çörek otu Yağı en iyi saç bakımı yağıdır.

Aynı zamanda; DHT (Dehidrotestosteron) ile ilişki ve mastürbasyon arasında bağ vardır. Bu şekildeki yoğun aktiviteler vücutta salgılanan DHT hormonu miktarını arttırarak saç dökülmesi ve saç beyazlamasını hızlandırır.

Aşırı aktiviteler fazla oranda testosteron hormonunun DHT’ye çevrilmesine sebep olur. Vücutta aşırı oranda oluşan DHT kelliğe, saç beyazlamasına ve aynı zamanda prostat bölgesindeki zayıf kan dolaşımının tetiklediği prostat büyümesi ihtimalini doğurur.

Çörek Otu Yağı Saçları Korurken, Vücudun Aşırı Kıllanmasını Önlüyor

Bazı okuyucularımız şunu sorabilir; çörek otu yağı saç üretimini arttırıyor, bu nedenle vücutta da kıllanmayı arttırır mı?

Cevap: Hayır, tam tersi bir durum söz konusu.

Çörek otu yağı öyle mucizevi bir etkidir ki,  saç dökülmesini önleyip yeni saç üretimini teşvik ederken vücudun diğer bölgelerinde meydana gelen aşırı kıllanmayı da önlemektedir. Nedeni yine DHT hormonundan gizlidir. Bu hormon saç dökülmesine neden olurken, vücudun ise aşırı kıllanmasına neden olur. Çörek otu yağı ise; DHT’nin tüm yan etkilerini baskıladığından, hormon fazlalığından kaynaklanan aşırı kıllanmanın da önüne geçer.

Saç dökülmesini durdurmak için DHT Hormonu Baskılama Önerileri

 • Mastürbasyon gibi aşırı cinsel aktivitelerden sakının.
 • Hormonlu et ve süt ürünleri alımını azaltın. Kırmızı Et yerine,  deniz ürünlerine ve kümes hayvanlarına yönelin.
 • Prostat büyümesini engellemek için, L-arginine  ve Isoflavones  içeren çekirdek, doğal fındık, fıstık gibi gıdaları tüketmeye çalışın.
 • Taze Sebze ve Meyve tüketimine önem verin.
 • Egzersiz yapmayı ihmal etmeyin.

     Bilimsel Araştırmalara göre çörek otu yağının faydaları

Radyasyon Zararlarını Önler: Çörek Otu Yağı (NSO= Nigella Sativa ) ve aktif bileşeni olan thymoquinone ( timokinon ) radyasyona bağlı nitrosatif stresten korur.
Kalp Krizlerine Karşı korur: Timokinon maddesi özü deneysel kalp krizi ile ilişkili hasara karşı koruyucu bir etkiye sahiptir.
Diyabet ile ilişkili Böbrek Hasar önler: Çörek Otu Yağı thymoquinone özü deneysel diyabetik nefropati üzerine koruyucu etkileri vardır.
Alzheimer İlişkili Nörotoksisiteyi önler.
Meme kanserinde bastırır: Çörek otu yağı içinde bulunan etken madde  thymoquinone ( timokinon )  özü tümör büyümesini inhibe eder ve kanserli hücrelerin ölümüne (apoptoz) neden olur.

Bayanlarda Göğüs Büyümesinin sağlanması için çörek otu ve çörek otu yağı kullanılmaktadır. 

Gerek dahili olarak gerekse harici olarak kullanılmaktadır. Harici kullanımda; ister tek başına isterse şerbetçi otu ile karıştırarak bir karışım hazırlamak mümkündür. Tarif için bknz: Şerbetçi Otu Faydaları

Çörek Otu Yağı ile  Cilt Bakımı

Sedef Hastalığı, egzema, mantar gibi cilt bakımı isteyen durumlarda çörek otu yağı ilgili bölgelere doktor tavsiyesi ile sürülebilir. Bunun için 1 ölçek çörek otu yağı ve bir ölçek zeytinyağı karıştırılır, ilgili bölgelere masaj yolu ile uygulanır. Eğer mümkünse; bu karışımın içine 3-4 damla kadar ( aşırı kaçmamak lazım ) bknz: biberiye yağı veya çay ağacı yağı konulabilir. ( Nadiren görülse bile Alerjik reaksiyonlara karşı dikkat edilmesinde fayda var ). Çörek otu yağı sivilce sorunları içinde kullanılabilir. Yukarıdaki preparat eğer hassasiyet yoksa cilt için de uygulanabilir.

Ayrıca çörek otu yağı;

Parkinson Hastalığını  önler.
Diyabetik Patolojileri önler.
Glakom
Bunaklık
Myastenia gravis
Nörodejeneratif koşullar
Postural Taşikardi Sendromu
Şizofreni

gibi hastalıklarda çeşitli kullanım imkanı vardır. ( Daha çok araştırma gerekli )

Diyabet ve Metabolik Hastalıkları Dergisi obeziteyle mücadelede , çörek otu yağının gezegendeki en etkili doğal ilaçlar arasında olduğunu içeren çalışma yayınladı.

Egzemeya karşı çörek otu yağı

İranlı araştırmacılar tarafından yapılan son çalışmada, çörek otu yağı‘nın  el egzaması şiddetini azaltmada cilt kremi Betametazon kadar etkili olduğu saptanmıştır. Bu siyah tohum yağının neredeyse hiç yan etkisinin olmadığı anlaşılmıştır.

Çörek otu yağı tüm süpermikropları öldürebilecek güce sahiptir. Özellikle hastanelerde yoğun olarak karşılaşılan bu direnç kazanmış mikroorganizmalar çörek otu yağı ile öldürülebiliyor. Örneğin, metisiline dirençli Staphylococcus aureus (MRSA) adlı mikroorganizma en tehlikeli türlerden biridir. Dünya genelinde hastane ve bakım evlerinin başına bela olan sıradan Staph enfeksiyonları  jenerik antibiyotiklere dirençli hale geliyor çünkü MRSA  genellikle invaziv prosedürler, intravenöz tüp ve yapay eklem ameliyatlarında özellikle yaşlıları tehdit etmektedir. .

Böbrek Hastalarına Çörek Otu Yağının Faydaları

Diyalize bağımlı yaşamak zorunda kalan böbrek yetmezliği bulunan hastaların doktor kontrolünde olması şartıyla çörek otu yağı kullanmaları pek çok fayda sağlayacaktır. Bknz: Böbrek hastalarına çörek otu yağı

 Okuyucularımız,çörek otu yağı alırken nelere dikkat etmeli? 

Çörek otu yağı kullanmaya başlayacaksanız öncelikle çok iyi marka çörek otu yağı temin etmelisiniz. Aldığınız ürünün üzerinde mutlaka ve mutlaka SOĞUK PRESS yazması gerekmektedir. Nedir soğuk press sıkma? Yani yağı elde edilecek tohumlar direk basınçla ezilerek yağı çıkarılıyorsa soğuk press yada sıkma-sızma adını alır. Diğer yağ çıkartma yöntemleri ise kimyasal ve ısıl işlem zoruyla yağ çıkartmadır.

Soğuk press çörek otu yağı fiyatı ise piyasada ve internet ortamında 30 TL ile 60 TL arasında değişmektedir.

Not: Hamile bayanlara çörek otu yağı kullanmalarını önermiyoruz yine emziren bayanların ve sağlık sorunları olanların doktor tavsiyesine başvurmadan kullanmaları doğru değildir.

Sağlıcakla Kalınız….

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 120 YORUM
 1. Abduramantullah dedi ki:

  Olumden baska her hastaliga iyi geliyormus.bizim hoca oyle diyo.

 2. Selin dedi ki:

  Yahu bir yılda saçımın 3 te 2 sini kaybettim hala da son sürat dökülüyor kel kalmaktan korkuyorum. Bu yağ ne kadar süre de etki eder?😭kesin çözüm mü eski saçlarıma kavuşur muyum?

  1. Murat dedi ki:

   Saç dökülmesi bende yaşadım bu yüzden araştırma yaptım. Saç dökülmesinin birinci nedeni Demir vitamini eksikliği, aşırı çay tüketimidir. Çörek otu yağı faydasını gördüm ama ilerleme çok yavaş oluyor

  2. Asmin dedi ki:

   Bunun için mezoterapi ve prp araştırın en etkili çözüm deri altı yontemleridir

  3. Anonim dedi ki:

   Kesinlikle sigara ve alkolden uzak dur .
   Her gün bir çay kaşığı ketentohumu yağı iç.
   Aynı zamanda yukarı yazı da tarif edildiği şekilde çörek otu yağı ve zeytinyagi karışımı ile saçlarına masaj yap.
   Stres den, üzüntüden ve sana mutsuzluk veren insanlardan da mutlaka uzak dur!

  4. Ayla deniz dedi ki:

   Merhaba saç dökülmesi için fiyto sarımsak özlü şampuan kullanın ben kullandım çok memnun kaldım şampuanı kullanırken haftada 2 gün çörek otu yağı ile yumurta sarisini karıştırıp sürün arkadaslar

 3. Hatice dedi ki:

  Kullarına çok merhametli olan Allah’a hamdolsun😢 Duygulanmamak elde degil nasilda her derde deva.

  1. Haldun dedi ki:

   Aynen çok şifalı hamdolsun.

 4. Memet Ali dedi ki:

  Merhaba, troid ile ilgili rahatsızlık sebebiyle, sürekli sabahları AÇ karnına Ötrox (50 mg) kullanmak zorundayım ve 1 saat SONRA (Eczacı ve Dr. tavsiyesi) kahvaltı yapabiliyorum. bu durumda yağı, nasıl ve ne şekilde tüketmeliyim? Bilgilerinizi rica ederim. Syg.

  1. organik_uzmani dedi ki:

   Lütfen doktorunuza danışınız. Geçmiş olsun

 5. Hüseyin dedi ki:

  Çörek otu yağı çok şifalıdır. Ben saç ektirdikten sonra başladım. Soğuk presini istanbulda sade pazar dan temin ettim. Genel olarak kullandığımız yağlara dikkat etmeliyiz. Zeytinyağını daha fazla tüketmeliyiz. Gdo suz fındıklardan yapılan fındık yagı ve aynı sekılde gdosuz mısır yagıda ara sıra tuketılmelidir. Zeytinyagında da damlıca naturel markasına güvenebilirsiniz. Oda sade pazarda vardı.

 6. Adsız dedi ki:

  Kaş için kullanıyolar fayda gören oldu mu acaba yardımcı olur musunuz çok teşekkür ederim

  1. Anonim dedi ki:

   Yaklaşık bir aydır kullanıyorum hemde hergün daha bi tık yok ??

 7. Mehtap dedi ki:

  Merhabalar benimde saçlarım çok dökülüyor özellikle önler neredeyse kel olacam dökülen saçlarım tekrar çıkmıyor çörek otu yağı kullansam fayda eder mi lütfen cevap verin

  1. Anonim dedi ki:

   Kesinlikle tavsiye ediyorum dökülmede aşırı derecede azalma var bende aynı durumdayım benim saçlarım tamamen kalmadı dökülmekten her ilacı şampuanı sabunu denedim faydasını göremedim bu Allhın bi mucizesi bence

   1. Sado dedi ki:

    Nasi kullanim

  2. Ferhat dedi ki:

   Arkadaşlar ben çörek otu yağı zeytin yağı ve bi kac karışım yaptım bende dökülen bölgede gözle görülür sonuclar oldu 2aydır devam ediyorum devamda edicem eski saçlarıma kavuşunca size yazcam :))

   1. Hatice dedi ki:

    Iki aydir her gün mü kullaniyorsun ve ne kadar sac da bekletiyorsun

   2. Hasine dedi ki:

    Başka ne kullandınız

  3. Selin dedi ki:

   Ne kullandiysam fayda etmedi😭

  4. Murat dedi ki:

   Çörek otu yağı kesinlikle fayda eder. Ben bir yıldan fazla zamandır kullanıyorum yeni saçlarım çok yavaş çıkıyor, beyaz saçin siyahlamasi konusunda sanki daha fazla etkisi var. Birinci şart çörek otu yağıni hazır almak yerine kendiniz çektirin. Daha orjinal olur

 8. semra dedi ki:

  peki nekadar zamanda etkisini gosterir

 9. Anonim dedi ki:

  peki nezaman etkisini gosterir corel otu yaya

 10. Öykü dedi ki:

  merhaba ben birçok bakım yağını Doa Kozmetikten internet üzerinden sipariş ederek alıyorum. DOA’nın yağlarını beğenerek kullanıyorum.

 11. Nurten dedi ki:

  Benim saclarim kuru,çörekotu yagini yagli saca tavsiye ediyorsunuz,benim sacimi sdaha da kurutur mu acaba

  1. Mustafa dedi ki:

   Saç dökülmesini durdurabilirz ama saç çıkması biraz zaman lazım

 12. kbr dedi ki:

  Hocam merhaba 19 yasindayim saclarim cok yagli ve kepekli saclarima uygun bi sampuan bulamadim son zamanlarinda cokta dokulmeye basladi . saclarim dokuluyo diye taramak bile istemiyorum ne yapmam gerek acil cevap verir missiniz?

 13. Ersin dedi ki:

  Saçkırana çörek otu bal ya da çörek otu yağı kullanır mı ve kullanma yöntemi nasıldır?

  1. Erhan dedi ki:

   Merhaba sackiran ıcın eczanede elden yapılan bir ilaç yaptırıyorlar bende ıkı kez sackıran ciktı her dedasinda o ılaci yaptırıyorum 2haftaya saç çıkıyor

   1. Anonim dedi ki:

    Usta nerde o bahsettigin eczane.bir cevap yazarmisin.

   2. Ramazan dedi ki:

    Usta o eczane nerde bi yardim edermisin

    1. Anonim dedi ki:

     Her eczanede söylediğiniz zaman karışımı hazırlayıp veriyorlar

 14. aliye dedi ki:

  Merhaba benimde saçlarımda aşırı yağlanma var çörek otunu nasıl kullanmam gerekiyor

 15. Yeter dedi ki:

  Benim oğlum ürtiker hastası acaba cörek otu yagsini kulana bilirmi ve nasıl

 16. AyhanELAZIĞ dedi ki:

  hocam ben ayhan yaşım 30 saç dökülmesine 4 yıldır sorun yaşıyorum ve beyazlama var epey daha çok sakal da var orta kafamda dökülme var saçım da ve ne yapmalıyım ve kola da hazır meysuyu icim acaba onda oluyormu sürekli içiyorum

 17. Ceylan dedi ki:

  Iyi günler benim de bi sorum olacaktı. Çörek otu yağıni ben de kullanmaya başladım ve 2 ay oldu yada olmadi faydasini gördüğüme inanıyorum. Benim sorum şu şekilde ” ben gece yatmadan sürüp sabah saçlarımı yıkıyorum. Yani bi 8 saat kalıyor saçimda. Bir kaç gündür böyle kullanıyorum sizce zararı var mi?” Simdiden teşekkür ederim.

  1. organik_uzmani dedi ki:

   Faydasını gördüyseniz bu şekilde bir sorun olacağını bilemeyiz ve bunu ancak bir uzman veya dermatolog yorumlabilir. Ancak her gün bunu uygulamanızın saç derisinin yeterince hava almaması nedeniyle ( bir ihtimal ) sakıncası olabilir.

  2. Anonim dedi ki:

   Gözle gördüğün bi yan etkisi oldu mu acaba ?

 18. Error dedi ki:

  Bakalım

 19. Burak dedi ki:

  Zeytinyağı ile karıştırmadan saça uygulamak nasıl olur? Zeytinyağı ile karıştırıp saç derime uyguladığımda sürdüğüm yerlerde dökülme oluyor hissi uyandı fazla yağlanmadan dolayı. Zeytinyağsız sürsem aynı etkiyi alır mıyım?

 20. Aslı dedi ki:

  Merhaba benim yüzümde koyu lekeler var çörek otunu Nasıl kullanmalıyım

 21. Emre dedi ki:

  Mrb lar ben de erkek tipi dökülme var yaşım 34 acaba bu çörek otu yağını nasıl kullanmam gerekiyor. Şampuana katsam olur mu yada yağını mi içmek lazım . Bilgi verirseniz çok sevinirim tşk ler

 22. yılmaz dedi ki:

  bende kulanmak istiyorum ne zamana kadar kulanıp faydasını gören varmı

 23. Yeni başlayan dedi ki:

  Ve aynı andan heö saça kullanıp hem de ağızdan da yağı alsam daha etkili olur mu

 24. Yeni başlayan dedi ki:

  Merhaba, ben yeni kullanmaya başladım çörek otu yağını ama inanılmaz fazla dökülüyor saçım duştan sonra. Sanki daha fazla dökülmeye başladı gibi. Normal bi durum mu ?

  1. Hatice dedi ki:

   Benim sacimi da her yag döküyor bi tek çörek otu yagi dökmüyor. Kullandihiniz yag sahte ya da katkili olabilir

 25. Özge dedi ki:

  Doğum kontrol hapı ile kullanmayın demişler ne derece doğrudur?

 26. şahin dedi ki:

  Hocam merhaba vucudumda. Aşırı derece kıllanma var erkeklik hormonu yüksek çıkıyor ne yapmalıyım

 27. Naz dedi ki:

  Merhaba aşırı kuru ve ve dökülen saçım var çörek otu yağını kullanmamda sakınca varmı….sactaki fazla yağı aldığını belirtmişsiniz

 28. Sevim dedi ki:

  Çörek otu yağını aşırı kıllanma için nasıl kullanabilirim cildime sürerek mi kullanmalıyim? Bir de kullanırsam çıkmış olan tüylerde azalma sağlıyor mu? Oral yoldan kullanacaksam yağı yerine kendisini tüketmek aynı faydayı sağlar mi?

  1. Anonim dedi ki:

   Bende. Pyle

  2. Kılıç dedi ki:

   Evet sağlar fakat sac için haftada bir harici kullanım önerilir ayrıca Oral yoldan alınarak birçok hastalığa iyi gelir

 29. ali dedi ki:

  Peki corekotu yagi DHT hormonunu baskilyorsa erkeklerde cinsel isteksizlik mi yapacak.yada hormonumu duzenliyecek yani saclar beslenecek testeronlarda duzenli halemi gelicek.nasil aciklanir bu durum.tskler

 30. emine dedi ki:

  mrb bende tıroıt cıktı bal ve corek otunun faydası anlatılıyor ama ne kadar bal ,a corek otu koyucagımı bilmiyorum yardımcı olurmusunuz

 31. Bne dedi ki:

  Saclarim kirpiklerim cok dökülüyor corek otu yağını nasıl kullanmam lazım

  1. Merve dedi ki:

   Bi cözum bulabildinizmi

 32. fulya dedi ki:

  ben şunu merak ettim, çörek otu yağı olan saçların rengini koyulaştırıyor. ama beyazlamış saçı eski rengine geri getiriyor mu ben bunu merak ettim ben,m saçımda ön kısım da önbekleşmiş beyaz saçım var böyle büyük bi tutam şeklinde ve ara ara da arka taraflarda var. olanın koyulaştımesının bir önemi yok asıl beyazlamış olanı takrar eski rengine getirebilir mi?

  1. organik_uzmani dedi ki:

   Fulya hanım, çörek otu yağının beyaz saçları eski haline getirmesi ne derece mümkün iddialı konuşmak zor. Ancak; beyazlaması durdurması, saç yoğunluğunu arttırması ve saç rengini bir nebze koyulaştırması beyaz saçları kamufle etmek için düşünülebilir. Ancak tek başına çörek otu yağı tüm bunları sağlayamaz. Saçın neden döküldüğü veya beyazladığı önemlidir. Irsi etkenler, beslenme durumu, stress gibi nedenler daha çok etkilidir. Çörek otu yağı, aşırı saç yağlanmasını önleyerek saçların dökülmesini önlemektedir.

  2. Hatice dedi ki:

   Ben çörek otu yagi satin aldigim siteye dökülmeyi dururmu diye sormustum bu konuda bilimsel bir calisma yok ama sac beyazlamasina iyi geliyor demislerdi

 33. mutsuz kadın :( dedi ki:

  Mrb hocam benm aşırı dökülmem var avuc avuc saçlarım belime kadar kestirmek istemiyorum dün fark ettim önlerde cok acılma yerine yeni çıkma var dün çörek otu yagı kullandım 2 saat haftada kaç defa uygularsanız cabuk çözüm bulurum

 34. Melda dedi ki:

  Çörek otu yağı yazınızı Onlar kez okudum, çok faydasını gördüm kullananlara tavsiyem eğer ağızdan alıyorlar sa çok az kullansınlar günde yarım çay kaşığı dahi etki gösteriyor bol su için bu yağ kullanınca, ayrıca şampuan içine bir miktar çörek otu yağı katın

  1. Abdullah dedi ki:

   Şampuana katarsak ne gibi etki yapar teşekkürler.

  2. Abdullah dedi ki:

   Ne etki olur koysak

  3. Yunus emre dedi ki:

   Merhabalar melda hanım.acaba hangi marka çörekotuyağını kullandınız?

 35. ..... dedi ki:

  Çörek otu yağı kirpiklere de uygulanabilir mi?

 36. Semih dedi ki:

  Merhabalar çörek otunu yiyerekte sac dokulmesini ve beyazlaşmasini durdurabilirmiyiz yoksa çörek otu yağı ile masaj yapmak şart mı ?

  1. organik_uzmani dedi ki:

   çörek otu yenerek de fayda sağlayabilir. Ama masaj yağı olarak da kullanıldığından çörek otu yağı öneriliyor

 37. Anonim dedi ki:

  Slm saç kıran için ne önerir siniz

  1. Emine koklu dedi ki:

   Bolgeyi sirke ile temizle ve sarimsagi bölüp kizarana kadar bölgeye sur her gün tekrarlayın geçer.

  2. hilal dedi ki:

   Lr aloe vera urunlerini.sddetle tavsiye.ederm

   1. Arife dedi ki:

    Lr nedir aciklarmisiniz tsk

 38. Mustafa dedi ki:

  Corekotu yagi saci siyaha cevirir mi cevirirse kac gunde cevirir

  1. bayram dedi ki:

   Corek otu yagını denemeye yeni basladım faydalı olacagını dusunuyorum sabahları ac karnına sarımsak yutarsan bir diş 4 ay ara vermeden orjinal rengine döner bu garanti ben 2 yuttum ama bıraktım millet rahatsız oluyo kokuyor renk dönmeye başlıyor bariz bi şekilde

   1. Anonim dedi ki:

    Saçların tam siyah olunca durumu bildirimisin

   2. Ahmet dedi ki:

    bayram bey şuan ki durum nedir sarımsak yutmakla nasıl bir etki aldınız

 39. Filiz dedi ki:

  Benim saçlarım bembeyaz oldu o yüzden çörek otu önerdiler acaba bir faydası olur mu? Eğer bir cevap verirseniz çok sevinirim…

 40. şerife dedi ki:

  kilo a lmak icin ‘ve sac dökulmemin durmasi icin kullanmak istiyorum fakat nasil kullansam bilmiyorum lūtfen yazarmisiniz

 41. özlem dedi ki:

  Merhabalar.Çörek otu yağı sayesinde vücudumda uzun süredir devam eden ürtikerden kurtuldum.Bu hastalıktan yakınan herkese tavsiye ederim.Gerçek bir şifa kaynağı.

  1. tulin dedi ki:

   Urtiker icin corek otu yagi gunluk doz ne kadardir

   1. Özlem dedi ki:

    Tülin hanım ben gunde 1 tatlı kaşığı kullandım. İnşallah siz de şifa bulursunuz.

 42. Eylul dedi ki:

  Bende polikistikover sendromuna bagli asiri sac dokulmesi var ozellikle oö kisimda acaba faydasi olur mu? Cevabinizi bekliyorum. Tesekkurler.

  1. Eylul dedi ki:

   Saçımın ön kısminda yani yanlis yazmisim.

  2. organik_uzmani dedi ki:

   Eylül Hanım, çörek otu yağı ve saç arasındaki ilişki yazımızda daha çok DHT hormununa bağlı bir takım açıklamaları içeriyor.Rahatsızlığınız için bir şey söylemek zor, bu konuda uzmana danışmanızı öneririz

   1. Eylul dedi ki:

    Tamam. Tesekkurler cevabiniz icin.

 43. Moringo dedi ki:

  çörek otu yağının faydalarını biliyordum, yazınız bilimsel olarak neden faydalı olduğunu kısmen güzel bir şekilde anlatmış, soğuk press çörek otu yağı herkes mutlaka çok az ölçüde ama her gün kullanmalı

 44. Sevim Balci dedi ki:

  Bazi sorular çok gereksiz. Bende kullaniyorum iki ayda yaklasik on kg verdim ama yemek saatlerimede sikkat ettim. Spor yaptim duzenli yuruyuse gittim gunde iki litre su sicak mumkunse icmeyi ihmal etmedim.

 45. Murat dedi ki:

  Çörek otu dokulmeye baslayan saçı yeniden cikarır mı

  1. bayram dedi ki:

   Yaş 50 yi gectiyse zor yasınız okadar yoksa cıkarırevel allah rahat olun

 46. Ali dedi ki:

  Akrarlardaki çörek otu yağı 10 lira onlar ise yaramıyomu. . .

 47. ecem dedi ki:

  Merhaba benim ucu aylik bebeğim var fazla kilolarda kurtulmak için kullansam sutum azalirmi

 48. ecem dedi ki:

  benim uc aylik bebegim var fazla kilolardan kurtulmak icin sutumu azaltirmi

  1. organik_uzmani dedi ki:

   çörek otu yağı harici olarak kullanın, ancak bebek emziren hanımlar için uzun süreli kullanım önermiyoruz

   1. K.A dedi ki:

    Merhabalar benimde 3 aylık bebeğim var bende çörek otu yağını kullanmak istiyorum lütfen çörek otu yağını nasıl uygulamalıyım fazla kilom var bu arada tiroid hapı kullanıyorum bir sorun olur mu.

    1. organik_uzmani dedi ki:

     Uzmana danışmadan hamilelik ve emzirme döneminde tavsiye etmiyoruz. Lütfen işin uzmanına danışın

 49. Güzel bayan dedi ki:

  Altı ay çörek otu yağı kullandım. Hocam bu yağ sanki saçları boyuyor gibi saç tellerim çok koyu renk aldı. Ayrıca haftada üç gün günde bir çay kaşığı içtim. Etkisi güzel. Tabi sağlıklı beslenmek şartı ile

  1. Anonim dedi ki:

   Hanımefendi corekotu yağını surdunuz mu ictiniz mi

 50. beytullah dedi ki:

  Arkadaslar corek otu bildginiz uzere her derde deva Peygamber efendimiz Muhammed Mustafa (s.a.v) corek otunun olumden baska her derde deva oldugunu soylemistir.

 51. cemile dedi ki:

  Cörek otu yagi kaşlara da iyi gelirmi gürlesmesi icin benimkiler dökülüyor da

  1. organik_uzmani dedi ki:

   cemile hanım; dökülme nedeni nedir? bunun için bir doktora başvurun. çörek otu yağı daha çok erkeklerde DHT hormununa bağlı saç dökülmesinde kullanılabilir.

 52. hayriye dedi ki:

  #cörek otu yağı zayıflatırmı? Acmı yemeliyiz tok mu

  1. Acelya dedi ki:

   Zayiflamak istiyorsaniz ac karnina iciniz eger kilo almaniz icinde tok karnina

 53. Ferit dedi ki:

  Hocam piyasada bulunan ve soğuk pres olmayan çörekotu yağlarının saça faydası olur mu denemekte fayda varmı bilgi lütfen

 54. mustafa yar dedi ki:

  Çörek otu yağı herşeye faydalı ben cok faydasını gördüm ama bir cay kaşığından fazla tuketmeyin tavsiyem bir gün kullanin bir gün ara verin 1aydan sonra çörek yağı etkisini gösterecektir

 55. mervenur dedi ki:

  #çörek otu mucize gercekten

 56. meryem dedi ki:

  Çörek otu yağı kilo aldırır mı acaba

  1. Sahra dedi ki:

   Kilo almak istiyorsanız tok karnına içiniz günde 1 çay kaşığı aynı saatte alırsanız kilo aldırıyor..
   Kilo vermek isteyen var ise sabah aç karnına
   1 çay kaşığı ve hergün aynı saatte almasında fayda var …
   Kilo almak isteyen tok
   Kilo vermek isteyen aç karnına almalıdır..

 57. Yaseminle dedi ki:

  Merhabalar çörek otu yağı göğüs büyütüyor mu?

  1. organik_uzmani dedi ki:

   Evet çörek otu yağı göğüs büyütmek amacıyla kullanıyor.

  2. Anonim dedi ki:

   Ey Benim Allahim

 58. kübra dedi ki:

  Merhabalar hocam çörek otu yağı saç beyazlamasına da çare olur mu acaba?

 59. merve dedi ki:

  Çörek otu yagını kullanıyorum çok faydalı gercekten

 60. Bir başka dedi ki:

  Çörek otu yağı soğuk Press bulamadım nerden bulabilirim

  1. organik_uzmani dedi ki:

   Merhabakar, soğuk press çörek otu yağı pek çok internet sitesinde bulunmaktadır. Kaliteli soğuk press çörek otu yağının fiyatı markasına ve gramajına göre değişiyor. Ancak fiyat aralığı 32 ila 60 Tl arasında

   1. Hediye dedi ki:

    Rossmanda soğuk press çörek otu yağı 12 tl oradan da bulabilirsiniz ben daha dün yeni aldım

  2. beytullah dedi ki:

   Aktarlarda cok rahat bulabilirsiniz.

  3. Anonim dedi ki:

   Aktarlarda var sıkıp veriyorlar

  4. Anonim dedi ki:

   Aktarlarda var hemen pireden sıkıp veriyorlar

  5. Anonim dedi ki:

   Ankara’da Gama iş hanı yanında moda sokağı idi sanırım onun alt katında taze pres sıkım var.

BİR YORUM YAZ