Diş Ağrısına Ne iyi Gelir? Bitkisel Öneriler

1

Diş Ağrısı için Doğal Çözümler, Diş Ağrısına Ne iyi Gelir?

Diş ağrısına ne iyi gelir? Bitkisel çözüm önerilerimiz ile bu sorunuza yanıt bulacaksınız. Diş ağrısı genellikle dişin kökü tahriş olduğunda oluşur. Diş ağrısının en sık nedeni diş çürüğü, hasar veya diş kaybıdır. Ağrı, aynı zamanda, belirli bir diş çıkarılmasından sonra da ortaya çıkabilir. Diş ağrısı çekenlere iyi haber ağrı ve enfeksiyonları geçirmek için doğal yolların olmasıdır.

Eğer diş ağrısının nedeni apse veya başka enfeksiyon ise sizlere bir kaç önerimiz olacak.

Diş Ağrısına Ne iyi Gelir?

Malzemeler

1.Tropikal Kekik yağı

2. Kolloidal gümüş (Yerel iç ve durulama için)

3. Sıcak tuzlu su (Ek durulama)

4. Yabani kekik yağı

Uygulanışı

6. Birkaç yabani kekik yağı damlasını dilin altına doğru uygulayın. Birkaç dakika orada bekletelim ve sonra kolloidal gümüş ile durulayın. Her saat başı bir kez bu prosedürü uygulayın.

7. Kolloidal gümüş uygulayın ve sonra ilave kolloidal gümüşü (bir günde 250 ml kadar) biraz yutun.

8. Yavaşça dişlerinizin etrafındaki alanda kolloidal gümüş ovalayın.

9. Bir kaç dakika sonra, diş etlerineve çevresindeki alana kekik yağı sürün.

10. Ayrıca diş etlerini oldukça ılık tuzlu su ile (tercihen deniz tuzu) ve yine tropikal kekik yağı kullanarak ağız içini durulayın.

Diş Ağrısına Ne iyi Gelir Bitkisel Öneriler

Zencefil kökü

Zencefil kökünün bir parçasını kesip kabuğunu kaldırın. Etkilenen dişin üstüne veya ağzınıza bir parça koyun ve ısırın. Ağrı kısa bir süre sonra geçer. Buzdolabında bir kap içinde zencefilin geri kalanını tutun ve gerekirse ağzınızda ki parçayı değiştirin.

– Uçucu karanfil yağı

Esansiyel karanfil yağı yardımı ile diş ağrısından kurtulabilirsiniz.. Karanfil yağı ihtiva ettiği eugenol aromatik kimyasalı ile bakterileri öldürür ve ağrıyı azaltır. Yağı uygulamak için bunu bir pamuk yardımı ile emebilirsiniz ve onu uygulamak için ve iltihaplı diş çevresinde kullanmanız gerekecektir. Gerekirse işlemi tekrarlayın.

Çörek otu yağı

Bir tatlı kaşığı Çörek otu yağı (Çörekotu)ile bir çay kaşığı ½ sirkeyi karıştırıp ateşte pişirin. Elde edilen karışımı soğumaya bırakın ve daha sonra enflamasyon ve enfeksiyonu azaltmak amacıyla ağzınızı yıkamak için kullanın. Ağrı ve şişlik bitene kadar her iki saatte bir durulayın.

Can sıkıcı ağrıyı gidermek amacıyla soğuk kompres veya diğer soğuk şeyleri (kavanoz, şişe su) kullanınız. Bir diş ağrısı varsa, dışarıdan soğuk kompres kullanın. Bu uyumakta zorluğa yardımcı olur özellikle ağrıyı dindirir.

Not: diş ağrısı bir kaç gün daha kötüleşir ya da sürerse, hemen bir diş hekimine danışın.

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here