Diz Ağrısı Nasıl Geçer? Çare Zencefil

54

Diz Ağrısı ve Çeşitli Romatizmal Ağrılar Hakkında Beslenme Tavsiyesi

Öncelikle 1 Organik olarak iyi günler diliyoruz. Bugün ki yazımızda diz ağrısı çekenlere tavsiyelerde bulunarak diz ağrısı nasıl geçer? diz ağrısına ne iyi gelir? gibi sorulara cevap vereceğiz. Öncelikle en çok bilinen ve dile getirilen menisküsten bahsedelim.

İnsan vücudunda bacaklar ve uyluk kemiği ile eklemler yoluyla oluşturduğu bölgeye diz eklemi denmekte. Diz eklemleri vücut ağırlığına, uygulanan basınç gibi faktörlere, yüklere, uzun ve hızlı soluklu hareketlere karşı dayanıklık sağlayan vücut kısmıdır. Diz eklemleri güçlü ve dayanıklı olmasına rağmen, tek tarafa hareketli yapısı gereği zorlanmalarda zedelemeler ve sakatlıklar meydana gelir. Doğal olarak hareket kısıtlılığı ve zorlanmalar ortaya çıkar. Hayat kalitesini düşüren sonuçların oluşması neredeyse kaçınılmaz hale gelir.

Dizlerin hareketlerinde kontrol sağlayan menisküsler, bacak üstündeki ve altındaki iki kemiğin hareket sırasında birbirine sürtünerek aşınmasını önler. Menisküsün %74 civarı sudan oluşur. Bu bağlamda menisküs yırtıkları dizde ağrı, kilitlenme, hareket kısıtlılığı ve sıvı toplanması gibi çeşitli şikayetlere neden olmaktadır.

Şimdi sizlere her türlü diz ağrısı için tavsiyelerde bulunacağız.

Diz Ağrısı Nasıl Geçer?

Eğer diz ağrısı ile ilgili sorunlarınız varsa, bizim size önerimiz zencefil, yağ ve balık olacaktır.

Ne kadar sağlıklı olursanız olun, yaşınız ilerledikçe diz ağrısı ve eklem ağrısı çekme ihtimaliniz yükselecektir. Bu sorunlar yaşlıların karakteristik problemi olarak karşımıza bilek ağrısı, diz ağrısı ya da çeşitli eklem ağrıları olarak çıkıyor.

Papatya yağı, zeytin yağı, kişniş ya da Asya’nın “kaplan kremi” uygulaması mucizevi etkiler yaratacaktır. Bunlardan hangisinin size uygun olup olmadığını bir süre kullanım ile denemeniz gerekiyor.

Yemek ya da diyetlerinizde somon balığı, uskumru ya da ringa balığı tüketmeye özen gösterin. Bu balıklar kalbi güçlendirdiği gibi omega-3 bakımından zengin olması nedeniyle eklemlerinizi de güçlendirecektir.

Diz Ağrısına Bitkisel Çözüm Önerimiz

Diz ağrısı ya da eklem ağrısı şikayetlerinde bizler size zencefil kökünü öneriyoruz. ( Doktorunuza danışıp onay verirse kullanabilirsiniz ) Dikkat edin zencefil tozundan bahsetmiyoruz. Zencefil kökünü aktarlarda taze şekilde bulabilirsiniz. Zencefil kökünü tek parça halinde kesin ve rendeleyin. Elinizde bulunan rendelenmiş zencefili fazla zaman kaybetmeden diz ağrısı ya da eklem ağrısı çektiğiniz bölgeye ovalayarak kullanın. Bir süre ağrının olduğu bölgede bekletin ve ılık suyla durulayın. Ancak; bunu dikkatli kullanın ve alerjik bir reaksiyonda hemen kesin.  Bir diğer yöntem ise zencefili zeytinyağı içine doğrayın ve bir ay kadar beklettikten sonra süzün. Bu yağı dizleriniz için masaj yağı olarak kullanabilirsiniz.

Zencefil içinde ki gingerol maddesi iltihap önleyici bir madde olarak bilinir. Zencefil içinde ki vitamin ve minerallerin ağrılarınıza iyi geldiğini göreceksiniz. Eğer etkiyi daha da arttırmak isterseniz günde 1 çay bardağı bardak zencefil çayı içebilirsiniz. ( Bkzn: Zencefil Faydaları ve Zancefil Çayı )

Bunun yanında; vereceğimiz bir önemli tavsiye de kuşburnu’dur. Ayrıca; zerdeçal ve karadut tüketmekte iltihaplı romatizmal hastalıklarda çok faydalı olacaktır.

( Nasıl Kullanıldığı ile ilgili Detaylı Bilgiler için Lütfen Bakınız )

1- Romatizmal Ağrılar İçin Beslenme Tavsiyeleri

2- Kuşburnu Çayı Faydaları Hakkında Yazı

Sağlıklı ve huzurlu günler dileriz.

54 YORUMLAR

  1. DİZ AĞRILARİ FARKLI SEBEBİ VARDIR. EVVEL KAN TAHLİLİ YAPDİRACAKSİN. ROMATİT FAKTÖR. BU ROMATİZMAL OLUP VEYA OLMADIĞINİ BELİRLER. SEDİMASTASYON VE CRP TAHLİLİ BU İLTAHAPİ BELIRLER. RENKLİ DAPLON VARİS TANISI.

  2. Sol dizimin ağrısından duramıyorum özellikle gece daha çok ağrıyor bu ağrıyıl daha sonra kasillaklarima kadar hissediyorum bunun sebebi ne olabilir

  3. Ben 45 yaşındayım menisküs var her iki babamda fizik tedavi aldım ama yine çok ağrıyor babamın arka tarafı adeta damarlar yumurta kadar olmuş ne yapmalıyım

  4. Diz ağrım var iç koruma bıçak gibi sapliyor konuşamıyorum hareketle kıt diyekiviriyorum dis kısmından pit diye bir şey oluyor nasıl gecer

  5. Sol dizim alti cok agriyor ve çevresi yanma hisediyorum bir aydir ilaç kulaniyorum ama doktor kirec var dedi bir çare yazin lutfen saygilar

    • Kereviz in kökünü ayrı yaprağını ayrı olarak 100 gram ını 1 buçuk bardak suda 10 dakka kaynat iç bi iznillaH şifa olur
      Kereviz bire bir çözüm

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here