Doğal Ağrı Kesici Krem Yapımı

3

Çeşitli ağrılardan sizi kurtaracak doğal ağrı kesici krem yapmayı size göstereceğiz. Acı biber kullanarak farklı ağrıları hafifletebileceğinizi yada ağrıyı kesebileceğinizi biliyor muydunuz? O zaman başlıyoruz.

Biz artık kolay ulaşılabilir gıdalardan yapılan doğal ilaçların fazlaca etkili olduğunu gördük. Bu ilaçlardan biri de bugün size göstereceğimiz acı biberden yapılan doğal ağrı kesici merhemdir. Bu merhem hafif ağrılarınızda  size yardımcı olabilir.

Bu merhemin ana maddesi, kalbi korumak için bilinen acı biberdir.

Bu nedenle acı biberin aktif maddesi olarak adlandırılan capsaicin her türlü ağrıdan kurtulmak için iyidir ve sinir sistemi üzerine etki eder. 

Bu merhemi baş ağrısında, eklem ağrılarında ve morlukların iyileştirilmesinde kullanabilirsiniz.

DOĞAL AĞRI KESİCİ KREM / MERHEM TARİFİ

Malzemeler

– 1/2 fincan zeytinyağı

– 2 tatlı kaşığı kırmızı pul biber

– 15 gram balmumu

Önceden ısıtılmış bir tencerede biber ile birlikte zeytin yağını ısıtın. Ocağı kapatın ve yaklaşık 20 dakika sonra tekrar ısıtın ve prosedürü tekrarlayın. Isıttıktan sonra karışımı yine bırakın ve bekleyin. Sonrasında bir bez yardımıyla yağı süzün ve bir kenara bırakın. Tamamen eriyene kadar bir kapta balmumunu ısıtın, sonra o yağı ekleyin ve iyice karıştırın. Bir cam kavanoz içine balmumu ve süzdüğümüz yağı koyup karıştırın ve sertleşmesini bekleyin. Doğal ağrı kesici merhem ya da doğal ağrı kesici krem artık hazır.

Kullanım Şekli:

Ağrı nedeni ne olursa olsun, kas ve eklemlerde ağrı hissettiğinizde merhemi kullanın. Herhangi bir açık yara üzerinde uygulamaktan kaçının. Eğer boğaz bölgesinde merhemi uyguladıysanız, ellerinizi iyi yıkayın ve gözlerini dokunmadığınızdan emin olun.

Not: Burada yazılanlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Doktor tavsiyesi olmadan kullanmayınız. Bibere karşı alerjiniz varsa kesinlikle uygulamayın.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here