Doğal ve Hızlı Saç Uzatmak için Kürler

0

Hızlı saç uzatmak sandığınız kadar zor değil. Bunun için önemli olan doğal beslenmek ve çeşitli doğal kürleri denemektir.

Hızlı saç uzatmak için genel olarak kozmetik ürünler kullanılıyor. Ancak kozmetik ürünlerin faydalı oluşu bile tartışmalı iken, doğal ve gerekli beslenme kurallarına uymadan kullanılan kozmetik ürünlerin hiç bir faydası yoktur. Ayrıca çoğu kozmetik ürün fayda yerine ciddi zararlar dahi verebilir.

Doğal ve Hızlı Saç Uzatmak için Kürler

 

marul-kuru-sac-uzatma

Marul kürü uygulaması:

1 tane dilimlenmiş turp ve 4 yaprak kadar taze marulu 1 litre suda kaynatıp süzdükten sonra saçınıza hafif masaj yaparak ve saç diplerinize uygulayın. Yaklaşık 1 saat kadar beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Marulun içinde bulunan E vitamini sayesinde saçların uzaması sağlarken turpta bulunan sülfür yani kükürtlü bileşimler ve yoğun C vitamini ile saç derinizdeki sorunlara faydalı olabilir.

badem-yagi-kuru

Badem yağı kürü uygulaması:

Eczanelerde kolaylıkla bulabileceğiniz 1 adet Bemiks ampulu  bir tatlı kaşığı badem yağı ve yarım tatlı kaşığı sarımsak yağı ile karıştırın. Yarım yemek kaşığı kadar sinemaki otunu 1 su bardağı kadar temiz suda kaynattıktan sonra bu karışımla birbirine ekleyip saçlarınıza saç diplerinize yedirerek hafifçe masaj yaparak sürün.

20 dakika bekletin ve sonra durulayın. Haftada bir kez uygulayın ve bir ay kadar bu kürü deneyin. Yıl içinde belli aralıklarla deneyebilirsiniz.

Bemiks Ampul Nedir? Bemiks Ampul Fiyatı Ne Kadardır?

Bemiks Ampul, saçları beslemek için eczanelerde bulunan bir B vitamini kompleks karışımıdır. Fiyatı 5 ampul şeklinde 4 TL kadardır.

elma-sirkesi-kuru

Elma sirkesi kürü:

2 bardak suda bir yemek kaşığı kadar kekik kaynatılır. İçerisine yarım yemek kaşığı biberiye, 2 yemek kaşığı zeytin yağı, ve 1 çay bardağı kadar hakiki-katkısız elma sirkesi ilave edilir. Saçınıza nazikçe masaj yaparak, saç diplerine yedirilerek 45 dakika kadar bekletildikten sonra saç durulanır.

lavanta-kuru-sac-uzatan

Lavanta kürü:

Lavantanın saç ve saç derisine olan faydası bilinmektedir. 1-1,5 bardak kaynamış suyun içerisine bir yemek kaşığı kadar lavanta eklenir. 15 dakika kadar demlenir. Demlendikten sonra ise durulama suyu olarak kullanılabilir. Banyodan sonra son durulama suyunuzun içerisine bu karışımı ekleyin ve bununla saçlarınızı durulayın. Haftada iki kere uygulayabilirsiniz.

Not: Saçlarınızda saçkıran, mantar ve çeşitli deri ve saç problemleriniz varsa öncelikle tıbbi müdahale gerekmektedir. Bunlar dışında yapacağınız uygulamalarda kullanım sıklığında ve kür hammadde oranlarından aşırıya kaçmamanız gerekmektedir. Ayrıca hızlı saç uzatmak için harici kullanımla birlikte yeterli ve gerekli beslenme kurallarına riayet edilmesi gerekmektedir. Yetersiz beslenmeye bağlı saç dökülmesine karşı hiç bir ilaç ve bitki harici olarak fayda sağlamamaktadır.