Fito Krem Nerelerde Kullanılır? Fito Kremin Faydaları Nelerdir?

0

Fito Krem Nedir? Fito Krem Nasıl Kullanılır?

Fito Krem Nedir? Etken maddesi Buğday ekstresi (triticum vulgare) ve etilenglikol monifenil eter olan ve  genel olarak lavanta esansı içeren  ve cilt hücrelerinin kendilerini yenilemesine yarımcı olan suda çözünebilme özelliği olan bir ilaçtır. Uzman Hekim’in onayı ile reçete ile satılmaktadır.

Fito Krem Nasıl Kullanılır?

Doktorların; problemin türüne göre vereceği talimatlar doğrultusunda; cilt üzerine ve hafif masaj yolu ile uygulanır. Yara bölgesine uygulanmasında ise genelde spatül veya başka steril bir alet ile uygulanır. Cilt üzerine sürüldükten sonra bazı durumlarda bir gazlı bez yara üzerine kapatılır ve bezin bir miktar krem ile sıvanması önerilmektedir. Daha sonraki kullanımlarda cilt uygun yollarla steril su ile temizlendikten sonra yine krem uygulanmalıdır. Bazı sorunlarda yine doktorun vereceği talimatla fito kremle başka ürünlerle birlikte de kullanılabilmektedir.

Fito Kremin Faydaları Nelerdir?

Fito Krem; genel olarak zarar görmüş cilt yüzeyinin kendisini onarması için kullanılır. Uygulamada; sivilcelerin ve sivilce izlerinin, su çiçeği izlerinin iyileşmesi, yara izlerinin, kesiklerin ve buna benzer cilt rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Sivilceler için kullanımı tek başına olmayıp yine doktor tarafından verilecek talimatlar ile uygulanmaktadır. Uygulamada; hafif yanıklar üzerine de sürüldüğü görülmüştür. Bazı sivilce ve güneş lekelerine vakarlarında ise madecassol ile fito krem karışımları da uygulanmaktadır. Bu krem ayrıca; lazer ve epilasyon işlemleri sonrasında kızaran ve tahriş olan ciltleri sakinleştirmek için de kullanılabilir. Ancak içeriğinden dolayı bazı bünyelerde alerjik tepki verebileceğinden çok daha kötü bir sonuçla karşı karşıya kalınabilir. Bu nedenle laser ve epilasyon işlemleri sonrasın da bile kreme karşı bir alerji testi yaptırılması doktordan danışılabilir.
Bazı mantar ve egzama gibi problemlere karşı da kullanıldığı bilinmektedir.

Fito Krem Yan etkileri

Fito Krem; bazı bünyelerde alerjiye neden olabilir. Bu nedenle kesinlikle doktor tarafından verilen onay ile temin edilmeli ve kullanımı doktor gözetiminde olmalıdır. Ayak, el, bilek, yüz, dudak gibi yerlerin şişmesi, yutkunmada zorlanma, ağız veya boğazda şişlik oluştuysa ilaç hemen bırakılmalı ve en yakın kliniğe başvurulmalıdır. Yan etkilerin görülme sıklığı seyrek olarak belirtilmiştir.

Sağlıcakla Kalınız…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here