Genç Görünmenin Sırları

Genç Görünmenin Sırları

Genç görünmenin sırları, yüzyıllardır süren ve herkesin ilgisini çeken bir konu. Peki Genç görünmenin sırları neler? Yada bunlar tamamen hayal ürünü arayışlardan mı ibaret?

Hemen hemen her erkeğin ve kadının hayal ettiği bir şeydir daha genç görünmek.  Aslında genç bir görünüme sahip olmak vücudumuzun da sağlıklı olduğunu anlamına gelmektedir. Pırıl pırıl ve pürüzsüz bir cilt demek sağlıklı bir karaciğer ve böbrek anlamına gelir. Peki görüntümüzden bazen şikayet ediyor muyuz? O halde artık sayfamızın sloganı haline gelen ” Önce Ne Yapmamalıyım ? ” sorusundan başlayalım. Çünkü ne yapmayacağımızı bilip uygularsak, yapacağımız pek çok uygulamadan ve masraftan kurtulmuş olacağız. İşte Genç Görünmenin Sırları konusunda önerilerimiz.

Genç Görünmek için Ne Yapmamalıyım?

Sağlıklı karaciğere sahip insanlar genelde sağlıklı bir vücuda ve cilde sahiptirler. Alkol, kızartma türü yiyecek, hazır ve işlenmiş gıdalar, sigara , fast food, şeker, hamur işi, sodyum içerikli ( tuz ) ürünleri ve besinleri elimizin tersiyle iterek bunların tüketimini mümkün olduğunca en aza indirmekle işe başlayabiliriz. Bu saydığım ürünlerden bir kaçını sürekli tüketiyorsanız ” Sinerjik Yıkıcı Etki ” dediğimiz etkiye maruz kalabilirsiniz. Bu yüzden yukarıda sayılanlardan bir kaçını devamlı suretle tüketen insanlar için söyleyecek tek söz var ” Kendi kuyunuzu kendiniz kazıyorsunuz ”. Çünkü Sinerjik Etki’de zararlı besinler etkileşime geçerek  tek başlarına göstermedikleri etkiyi gösterebilirler. Örnek verecek olursak; alkol, şeker veya kızartma türü yiyeceğin tek başına vermediği bir zararlı etki bu üç unsuru her gün tüketen birinde sinerjik etki meydana getirerek hesap edilmeyen zararlar ortaya çıkarabilmektedir. Yada birinin tek başına verdiği zararı arttırabilmekte, faydalı besinlerin etkisini azaltabilmektedir.. O halde bu saydıklarımızın tüketimini en aza indirirseniz vücudunuz kendisini yenileme imkanı bulacak ve daha genç görünmenizi sağlayacaktır. Genç görünmenin sırları gördüğünüz gibi zararlı besinlerden uzak durmak ile başlıyor.

Genç Görünmek İçin Beslenme Sırları

Yeşil sebzeleri tercihen balık yada organik tavuk ve kısmen hakiki kırmızı etle yada doğal yumurta, peynir gibi bol proteinli gıdalarla birlikte tüketmeliyiz. Bunun yanı sıra sabahları kahvaltıdan yarım saat önce bir miktar püre haline getirilmiş maydanoza yarım limonun suyunu katarak tüketmeniz halinde karaciğeriniz kendisini yenileme imkanı bulacaktır. ( Bakınız: Maydanoz Kürü ) Bu maydanoz kürünü 2-3 ayda bir, bir haftayı geçmeyecek şekilde uygulayın. Ayrıca çorbalarınıza, salatalarınıza ve yemeklerinizde tuz miktarını azaltarak ve az miktarda doğal  rafine olmamış tuz ile  limon ve hakiki zerdeçal katmayı alışkanlık haline getirirseniz etkisini kısa zamanda göreceksiniz. Göbek yağlarınızın erimesi için hafif egzersizlerde deneyebilirsiniz. Bunları yapmanız durumunda sağlık durumunuza göre 5 yaş hatta 10 yaş genç görünebilirsiniz. Unutmayın ki yıpranmış ve yağlanmış organlara sahip bir vücudun genç görünmesi mümkün değildir. Genç görünmenin sırları arasında bu saydıklarımız, sizlerin daha sağlıklı iç organlara sahip olmanızı sağlayacak dolayısı ile iç organlarınızda yaşanan bu değişim cildinize ışık ışıl yansıyacaktır.

Haydi yeni bir başlangıç yapalım. Önce yapmamamız gerekenleri uygulayalım, sonra yapmamız gerekenlerin dozunu belirleyip uygulayalım. Düzenli uyku alışkanlığı ile sağlıklı beslenme alışkanlığı arasında oluşacak sinerji ile daha zinde bir yaşam sürelim.

Bu yazıyı desteklemesi için aşağıda vereceğimiz linkleri okursanız anlattığımız konular hakkında daha bilimsel veriler elde edebilirsiniz: 

Körler Neden Kanser Olmaz cevap  Melatonin; Bknz: Melatonin Nedir Hangi Besinlerde Bulunur?

Limon Kabuklarında bulunan P1 Vitamini : P1 Vitamini Gençlik İksiri mi? 

Sağlıcakla kalın…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ