Güzel Cilt İçin Besin Tavsiyeleri

Güzel Cilt İçin Besin Tavsiyeleri

Güzel ciltler için sağlıklı organlar gerekir.

Güzel bir cilde sahip olmak kim istemez. Peki güzelleşmek için yapılan makyaj yada bakım masraflarına sizce değiyor mu? Yoksa etkisi yüzünüzü temizleyinceye kadar mı sürüyor?

Güzel bir cilde sahip olmanın tek yolu cilt bakımı değildir, aslında doğru yolu da değildir. Sağlıklı bir cilde sahip olmak  iç organlarınızın sağlıklı çalışmasıyla mümkündür. Her bir iç organın cilt üzerinde etki ettiği bir bölge muhakkak vardır. Dolayısıyla öncelikle iç organlarımızı sağlıklı tutmamız gerekecek.

Cilt Sağlığı ve Güzelliği Tavsiyeleri

Öncelikle karaciğerinize bir miktar çalışmanız gerekecek. Karaciğerinize yapacağınız özel bakım aslında tüm organlarınızı da sağlıklı kılacaktır.  İşte tavsiyelerimiz.

+ Gereksiz, hazır, katkı içerikli  besin maddelerini sıfıra indirgiyoruz. Az ve Kaliteli beslenmeyi prensip haline getirirsek uzun vadede hem sağlığımızı korumuş oluruz hemde gereksiz israfın önüne geçerek maddi olarak rahatlarız.

+ Öğünlerimize gerçek ve tam tahıl ürünlerini makul ölçüde koyacağız. Özellikle yulaf tahılını denemenizi tavsiye ederiz. Bunun yanında etli yemeklerimizin yanında mutlaka doğal ve iyice temizlenmiş yeşil yapraklı sebzeleri limon ile birlikte tüketmemiz gerekecektir.

+ Kola tüketmiyoruz. Kola karaciğerin dolayısı ile mide, böbrek yada cildinizin düşmanıdır. Kola yerine ayran veya su içmeyi alışkanlık haline getirin. Ayrıca çay, kahve tiryakisi iseniz bunlara bir ölçü koymanız genç görünmenize yardımcı olacaktır.

+ Hayatımızdan tuzu, rafine şekeri ve rafine unu mümkün olduğunca çıkarıyoruz. Yemeklerimize kattığımız tuz miktarını minumuma indirmenizle kendinize büyük bir iyilik yapmış olacaksınız. Yemeklerimize tuz yerine her zaman belirttiğimiz gibi az miktarda zerdeçal ve limon ikilisini ekleyebilirsiniz. Bu ikilinin mucizeleri sizi şaşırtacaktır. Bunun yanında biberiye, karabiber, kekik, nane gibi baharatlardan da makul ölçülerde ekleyerek bunların yararlı etkilerini kısa zamanda farkedebilirsiniz. Bunun  yanında kesinlikle ve kesinlikle kızartma ürünlerden uzak duruyoruz. Çünkü kızarmış yağ, et ve sebzeler tüm özelliklerini yitirerek bam başka zombi yiyeceklere dönüşmektedir. Kızarmış bir etle haşlanmış bir et arasında içerik olarak neredeyse hiç ortak bileşik yoktur. Bu demek oluyor ki et kızardığı zaman kimyasal tepkimelerle bambaşka ve zararlı maddeler açığa çıkıyor.

+ Bol bol turunçgil meyvelerini tüketebilirsiniz. Bunun yanında doğal elma, armut gibi meyveleri tüketmeniz sağlığınız için iyi olacaktır. Ancak size önerimiz, eğer bu ürünlerin doğallığına güvenmiyorsanız alternatif meyve ve kuru meyve arayışına girebilirsiniz. Özellikle Anadolu’da yaygın ve hala doğal olarak üretilen kuru dut, kuru erik, kuru üzüm, kuru elma, kuru kızılcık gibi meyveleri tüketmeniz daha yararlı olacaktır.

+ Yine sitemizde her zaman önerdiğimiz gibi, karaciğerinizi temizlemek için sizlere keçiboynuzu meyvesini önereceğiz. Bu mucize meyve, bağırsaklarınızı temizlediği gibi vücudunuzdaki ağır metallerin dışarı atılmasını sağlar. Ayrıca içeriğindeki Gallik Asitle ( Çok az gıdada bulunur ) pek çok hastalıkla mücadele eder ve antikanserojen etkileri bulunmuştur. Sigara içiyorsanız akciğerlerinizin temizlenmesi için birebir faydasını görebilirsiniz. Ayrıca kronik yorgunluk vakalarında çok etkili olduğu söylenmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ