Hafızanızı Güçlendiren Yiyecekler

Hafızanızı Güçlendiren Yiyecekler

Hafızanızı Güçlendiren, unutkanlığa karşı iyi gelecek besin tavsiyeleri:

Havuç: Akşam yatmadan önce bir çay bardağı taze sıkılmış havuç suyu için. Kullanacağınız havuçların taze ve körpe havuç olmasına dikkat edilmelidir. Şeker hastası iseniz kullanmamanız gerekir. Bu kürü en fazla bir ay uygulayın ve bir kaç dinlenin. ( Özellikle çocuklarda çok iyi bir zihin açıcıdır. ) Alzheimer ve erken bunamaya karşı faydalı olduğu belirtilmiştir. Cinsel isteksizliğe karşıda faydalıdır.

Kuru Karanfilli Çay: Stres altında çalışanlar için sık görülen zihin yorgunluğu sorununa karşı; bir bardak şekersiz çaya yedi sekiz tane kuru karanfil atılır ve biraz karıştırılır ve içilir. Arada bir uygulayabilirsiniz.

Can Eriği: Herkesin mevsiminde kolayca bulabileceği bir meyvedir. Can Eriği de, unutkanlık sorunlarına karşı faydalıdır.

Bakla: Baklada, dopamin hormonunun öncülü L-Dopamin maddesi bulunmaktadır. Bu madde en çok baklada bulunmaktadır. Dopaminin Parkinson hastalığını önlediğine dair ciddi buluşlar vardır. Bu buluş ise Nobelle ödüllendirilmiştir. Ancak aşırı dopamin yüklemesi ise şizofreniyi tetikleyebilmektedir. En iyi denge için bakla yemeklerini suyuyla birlikte tüketmekte fayda var.

Avakado: Beyin sağlığı için çok faydalı bir meyvedir. İçeriğindeki yağ bileşikleri ve D vitaminleri bir araya gelerek deri hastalıklarına ve özellikle Uv ışınlarına karşı oldukça faydalıdır. Kabuğu soyulup rendelenerek Güneş Kremi yerine kullanılabilir.

Çilek-ahududu: Kahvaltıdan veya yemeklerden sonra  olmak üzere bir kasede 7-8 tane çilek çatalla ezilir ve ardından 7-8 tane ahududu kaseye eklenir, çilekle birlikte ezilir. Özellikle çocuklarınız için çok faydalıdır ve tok tutucu özelliği vardır. Abur cubur yemenin önüne geçer. Özellikle çocuklarınız okula giderken ve akşam eve geldikten sonra tok karnına yedirilir. Bu sayede hem obeziteye, hem diyabet-1 hemde dikkat eksikliğine karşı çok faydalıdır. Bu kürü sizlerde uygulayabilirsiniz.

Bunun dışında hazır şekerlemelerden, aspartam ve benzoat içeren hazır gıdaları kesinlikle tüketmeyin. Bu katkı maddeleri kanserden alzeimere kadar pek çok hastalığı tetiklemekte ve psikolojik bozukluklara neden olmaktadır. Özellikle çocuklarda zeka artışı için bu besinlerde uzak durulmalı ve doğal besinler tüketilmelidir.

Hafıza güçlendiren besinleri ve kullanımlarını Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun verdiği bilgilerden ve çeşitli yabancı araştırmalardan derledik. Bu kürleri,  doktor tavsiyesine başvurduktan sonra uygulamanız yararlı olacaktır.

Konuya Bağlantılı Makaleler:

 Beyin Yaşlanmasına Önlemler!

Bazı GıdalarDepresyonu Tetikliyor

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ