Havuç Kremi – Doğal Bronzlaştırıcı

0

Havuç Kremi Nedir? Havuç Kremi Nasıl Uygulanır?

Havuç Kremi, piyasada kakao yağı ve havuç yağının karışımı ile elde edilen bir kremdir. Ayrıca piyasada bulunan havuç kremlerinin içerisinde, kakao yağı yanında kremin etkisini arttırmak amacıyla kayısı yağı, tatlı badem yağı, hindistan cevizi yağı gibi bileşenlerde kullanılabilir.

Havuç, diğer turuncu meyvelerde olduğu gibi içerisinde fazlaca A vitaminin bitkisel öncüsü olan beta karoten adlı bir bileşik içermektedir. Meyvelere turuncu rengini de veren bu madde, ten rengine yakın olduğu için kısa zamanda doğal bir bronzlaşma sağlayabilir.  Ayrıca A vitamini cilt sağlığı için de önemli vitaminlerden olup, güneşin zararlı ultaviyole ışınlarından vücudu korumaktadır.

Piyasada genelde kakao yağı ile hazırlanan Havuç Kremi bulunmaktadır ve kakao yağı da aynı zamanda vücudun bronzlaşmasını kolaylaştırıcı etkisi bulunmaktadır. Havuç Kremi cildin nemlenmesini sağlarken aynı zamanda bazı cilt sorunlarının önlenmesinde de etkili olabilmektedir. Bunların yanı sıra, havuç özlü kremler saçlar içinde oldukça faydalı etki gösterebilmektedir.

Havuç kremi alırken dikkat edilmesi gereken husus, öncelikle güvenilir bir marka olması ve içerisinde paraben gibi zararlı kimyasal içermemesi gerekmektedir. Yine alerji yapabilecek diğer maddeler ile birlikte boyar madde olmaması da önemlidir.

Ancak unutulmaması gereken nokta; bazı bitkisel yağların özellikle kakao yağı gibi yağların güneş ışınlarını daha fazla emebileceğinin unutulmamasıdır. Bu sebeple; güneşten korunmak için yakıcı sıcaklıklarda dışarıda bulunmamakta, güneş kremi ile dahi olsa uzun süre güneş altında beklenilmemelidir. Çünkü bu saatlerde güneş ışınları sadece güneş vasıtası ile değil; deniz kumu, cam vasıtası ile dahi vücuda yoğun bir şekilde ulaşabilmektedir. Yaz aylarında öğleden sonra saat 16:00-17:00 gibi güneşlenmek daha az risk içerir.

Not: Burada yazılanlar tamamen bilgilendirme amaçlı olup, tüketim tavsiyesi değildir.

Sağlıcakla Kalınız…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here