Hızlı Yaşlandıran Yiyecekler

0
68

Hem zayıflamak hem de genç görünmek sandığınız kadar zor değil. Önemli olan doğru davranışları uygulayarak, bu davranışların birbirleriyle olan etkileşimlerinden olumlu yönde faydalanmak.

Hızlı Yaşlandıran Yiyecekler Hangileri:

Tuz: Fazla alınan tuz; içeriğindeki sodyum sebebi ile hücre tampon sistemini bozarak, sağlıksız, hızlı yaşlanan hücre sayısını artırır. Potasyum ve kalsiyum mekanizmalarını bozarak kalp, damar, böbrek ve kemik sistemini alt üst eder. Günün en azından iki ögününde sofranızdan ve mutfağınızdan tuzu ve tuzluğu kaldırın.

İşlenmiş Buğday, Un, Ekmek: Beyaz undan yapılan mamüllerin, vücudunuzda faydalı olduğu hiç bir mekanizma yok. Aksine faydası olmadığı gibi yüzlerce yan etkisi var. İşlenmiş Un ürünleri vücudu o kadar yorar ki, bu ürünleri tüketirken ölmemek bile bir mucizedir. Hele hele, işlenmiş un, rafine şeker veya işlenmiş un-tuz bileşimleri zehirli etkileşimler oluşturarak, kanda şeker oranının aniden tavan yapmasına, kan basıncının aşırı derecede artmasına neden olurlar. Ayrıca bu değersiz besin ve türevleri sadece kilo yapar. Bu kilolar ise iç organlar  çevresinde yağ şeklinde depolanır. Örneğin; Karaciğer yağlanması nedeniyle toksik maddeler tam süzülemez ve tüm dolaşım sistemlerine sızarak hücrelerinizi zehirleyecek ve sağlığınızın sayacı olan cildiniz hızla yaşlanma belirtileri gösterecektir.

Rafine Şeker: Beyaz Şeker yine içeriğinde hiç vitamin, mineral, protein bulunmayan sadece enerji veren ve açlık hissini bastıran değersiz bir üründür. Ayrıca lifsiz olduğundan çok kolay sindirilir. Bunun sonucunda ise kandaki şeker oranınız çok hızlı yükselir. Bu esneda tüm metabolizmanız bu yüklenme sebebiyle hasar görür. Rafine şeker tüketimini sıfıra yakın azaltmanızda fayda vardır.

İşlenmiş Et ürünleri: Salam, sosis, sucuk gibi işlenmiş ürünler içinde zamanla oluşan nitrat bileşikleri vücut için çok zararlıdır. İşlenmiş et ürünleri hele hele uygun şartlarda hazırlanmamışsa tam bir kanserojen ve serbest radikal deposudur.

Etkileşimler:

Eğer yukarıda saydıklarımızdan en az ikisini sık sık tüketiyorsanız % 80 ihtimalle bir hastalığınız vardır veya ilerisi için mutlaka uygun bir hasta adayısınız demektir. Çünkü, yukarıda saydığımız ürünlerin bir arada kullanılması, vücutta zehirli etkileşimler oluşturacaktır ve alacağınız zarar, bu ürünlerin vereceği zararların toplamından kat kat fazla olacaktır.

Şu, çok önemlidir; sizler yukarıda saydığımız besinleri uzun yıllar boyunca belirli aralıklarla tüketirseniz, zayıflamak veya gençleşmek için kullanacağınız ilaçlar ya da bitkiler, pek bir işe yaramayacaktır. Bu gıdalardan uzak durarak; inanın hayatınızda sadece zayıflama ve gençleşme değil, en önemlisi tüm organlarınız yenilenmiş olacak. Tabi bu yenilenme sürecinde, destek için çeşitli kürler uygulayabileceksiniz.

 Hızlı Yaşlandıran Yiyecekler adlı makalemizi okudunuz. Sorularınızı yorumlar vasıtasıyla iletebilirsiniz.

İlginizi Çekecek Yazılar:

>>>> Genç Görünmenin Sırları

>>>> Güzel Cilt İçin Besin Tavsiyeleri