İple Yüz Germe Yöntemi-Örümcek Ağı Estetiği

0

İple Yüz Germe Yöntemi- Organik Lifting yada Örümcek Ağı Estetiği Nedir?

Estetik yöntemi arayanlar arasında giderek artan ameliyatsız yüz gerdirme ve ameliyatsız estetik yöntemlerinin talep edilmesiyle cerrahi olmayan çeşitli estetik kavramları ortaya çıkmıştır, iple estetik yöntemi diğer adıyla örümcek ağı estetiği ise bu düşünceyle gelişmiş estetik yöntemleri arasındadır. Daha önceleri balık sırtı iplikler yüz germede oldukça popülerdi ancak son zamanlarda ise cilt altına uygulanan cerrahi ipliklerin kullanılmasıyla bu yöntem farklı boyutlar kazanmıştır.

Zaman içerisinde yüz ve boyun bölgesinde meydana gelen kırışıklıklar ve sarkmaların temel nedenleri kollajen dolgunun azalması, hacim kaybı ve yer çekimi gibi sayılabilir. Yaşlanma belirtilerinin ilk fark edildiği yüz ve boyun bölgesindeki kırışıklık ve sarkmalar, ameliyatsız bir metot olan iple yüz germe yöntemi yada “iple askı” yöntemiyle çok kısa sürede ortadan kaldırılabiliyor.

Organik lifting ( organik ip ) olarak da biline yöntemle; yüz, boyun, kol, kalça ve göbek gibi vücudun farklı noktalarında gençleşme sağlanabiliyor. Iple yüz germe yöntemi iki farklı metotla yapılabilir. Birincisi Ultra V lifting metodu denen örümcek ağı estetiği olarak da anılan çözünebilen cerrahi ipliklerin (Polidioxanone-PDO) cerrahi işlem olmadan cilt altına yerleştirilmesiyle cilt altı dokularda bulunan hücrelerin uyarılması mantığına dayanır ve bu yöntemde etki sonradan ortaya çıkar. İkinci uygulama ise iplerin cilt altı dokulara yapışarak yukarıya doğru çekilmesi ile yüzün yukarı doğru asılması prensibine dayanır ve bu yöntemde etki hemen görülür. Her iki yöntemde ameliyatsız estetik yöntemleri arasındadır.

Örümcek Ağı Estetiği Nasıl Uygulanır?

Ultra V adı verilen örümcek ağı estetiği yönteminde cilt altında bulunan dokulara PDO iplikleri ince iğneler kullanılarak yerleştirilir. Burada oluşacak yabancı madde reaksiyonuyla cildin kolajen üreten birimleri aşırı uyarılır. Kolajen üretiminin artmasıyla ciltte oluşacak esneklik kaybı azalmaya ve lifting etkisi oluşmaya başlar. Etki zamanla daha çok artacağından uygulanacak bölge toparlanmaya başlar. Zamanla azalmış olan cilt kalitesi kaybı da giderilmiş olur.
İple askılama yönteminde ise (Silhouette Soft ) cilt altı dokularına yerleştirilen balık sırtı veya koni şeklindeki ipliklerle cilt yukarıya doğru çekilir. Görülen etki mekanik askılama olduğundan meydana gelen değişiklikler hemen farkedilir. Ancak zamanla askılama etkisi azalmaya başlar.

Örümcek Ağı Estetiği yöntemlerinin avantajları

 • Ciltte gerginlik sağlıyor fakat yüz ifadesi ve mimiklerde bir bozulmaya yada değişikliğe neden olmuyor.
 • 5-10 yaş genç görünüm sunuyor.
 • Gündelik hayata hemen dönülebiliyor i
 • İşlem sırasında herhangi bir ağrı hissedilmiyor.
 • Sadece 30 dakika sürüyor
 • Ciltte sıkılaşma ve gerginlik hemen fark ediliyor.
 • Vücutta çözünebilen özel lifler kullanıldığından son derece zararsızdır.
 • Kalıcı bir ize neden olmuyor.
 • Belli bir süre sonra yine aynı işlem yapılabiliyor.
 • Nadire kanama ve morarma dışında başka yan etkisi bulunmamaktadır.
 • İşlemin ardından hemen makyaj yapılabilir.

Sağlıcakla Kalınız…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here