Kan Grubuna Uygun Diyet

0

Yazar Dr. Peter J. D’Adamo’un yaptığı açıklamalara göre her kan grubunun tipik özellikleri olduğunu hatta bu özelliklerin fiziksel alışkanlıklarımızın her insanda farklı sonuçlar oluşturmasına dahi yol açtığı savunuluyor.

Araştırmacılara göre beslenme ve kan Grubu arasındaki bağlantıyla; kan grubunuza göre beslenerek ve spor yaparak daha sağlıklı olabilirsiniz. Kan Grubuna Uygun Diyet kavramı, diyet anlayışına farklı bir bakış sunuyor.

Dr. Peter J. D’Adamo’nun kitabında (Eat Right 4 Your Type) kan gruplarına göre çeşitli diyetler öneriyor…

Kan Grubuna Uygun Diyet

0 kan grubu diyeti

0 kan grubuna sahip insanların protein ağırlıklı beslenmesini öneriyor Dr. D’Adamo.  Kümes hayvaları, kırmızı et, balık ve sebzelerden vazgeçmemelisiniz. Ayrıca 0 kan grubuna sahip kişilerde karın ağrısı şikayetinin sık görüldüğünü belirtti.

A kan grubu diyeti

Kan grubu A olanlar için çok et tüketmek yerine sebze, meyve ve bakliyat ağırlıklı beslenme önerilmektedir. A kan grubuna sahip insanların bağışıklık sistemleri hassas olduğu için organik ve taze besinleri tercih etmeleri gerekmektedir.

B kan grubu diyeti

B kan grubunda olanlar az yağlı süt ve süt ürünleri, doğal yumurta, taze yeşil sebze ve et tüketmelidir. Bu gruptaki kişilerde tavuk alerjisi sorununa yatkınlık olabilir ayrıca domates, susam ,mısır, yer fıstığı, mercimek vs. gibi besinlerden uzak durmaları belirtilmektedir.

AB kan grubu diyeti

Kan grubu AB olanların mide asidi daha azdır. Bu nedenle sindirimleri yavaştır ve zor hazmederler. AB kan grubundakilerin kafein, alkol ve işlenmiş etlerden uzak durması gerekir. Ayrıca yeşil sebzeler ve süt ürünleri de sindirim sistemi sorunlarına yol açabilir.

Her türlü diyeti yaparken mutlaka doktorunuza danışmanız gerektiğini unutmayın.

Not: Bu araştırmalar bize göre sizleri kısıtlamamalı. Çünkü beslenme faktörü içerisinde pek çok etken vardır ve kan grubunun beslenme faktörleri içinde % etkisi nedir? Önemli olan budur. Bu sebeple sizlere önerimiz  kaliteli, organik gıdalarla yada doğal olan besinleri kararında tüketmenizdir.

Sağlıcakla Kalınız….

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here