Kansere Karşı Marihuana

Kansere Karşı Marihuana

Yapılan bir araştırmada Marihuana bitksinin Kanseri Önlediği ileri sürüldü…

ABD’de hükümet destekli yapılan bir araştırmada herkesi şaşırtacak bir netice elde edildi. Çalışma ekibinin paylaştığı makalede marihuananın (diğer ismiyle marijuana bitkisi), kanser hücrelerini yok etme etkisine sahip olduğu öne sürüldü.
“Marihuana, kanserli hücreleri yok etme özelliğine sahip bir bitkidir!” Bu bilgiye; ABD’de hükümet destekli bir çalışma ekibinin yayınladığı makalede yer verildi.

Amerika’lı eski bir gazeteci olan Neil Patel’in yayın yönetmenliğini yaptığı Daily Caller’da paylaşılan bu bilgiye göre Amerikan Ulusal Uyuşturucuyla Mücadele Enstitüsü, marihuananın tıbbi faydaları hakkında yapılan bu çalışmaları oldukça önemsiyor. Fakat diğer uyuşturucu maddelerin bundan hariç tutulduğu belirtildi.

İngiltere’nin en çok okunan gazetelerinden Independent gazetesinde de yer verilen habere göre Enstitü, günümüze kadar hayvanlar üstünde gerçekleştirdiği testlerde marihuananın kanserli hücreleri küçültme ve öldürme etkisine sahip olduğunu bilgilerine yer verildi.

Yapılan testlerde bilhassa beyin tümörlerinin önemli ölçülerde küçüldüğü öne sürülüyor. Aynı çalışma dahilinde marihuananın, kanser hastalığının tedavisinde kullanılan radyasyonun kanseri ortadan kaldırıcı özelliğini artırdığı de iddia edildi.

Konunun hükümete kabul edilmek amacıyla sunulması için şuan için erken olduğu söylense de ABD’deki eyaletlerden bazılarında marihuana kullanımının yasak olmadığı belirtiliyor.

Marihuananın içeriğinde bulunan kimsayallar kanserin yayılmasını önlüyor. California Pasifik Medikal Merkezi’nin 2007 senesinde yapmış olduğu açıklamalara göre marihuananın özündeki tetrahidrokanabinol kimyasalı kanserin diğer hücrelere sıçramasını önlüyor.

Moleküler Kanser Tedavi isimli derginin paylaşmış olduğu bir makaleye göre kanserli hücreler ıd-1 genini kullanarak çoğalır ancak kanabidiol maddesi ıd-1 genini etkisiz bırakarak kanserin yayılmasını engeller.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ