Karaciğer Temizleme Kürüyle Gençleşme

0

Karaciğerinizi Temizleyerek; Zayıflama ve Gençleşme

İnsan olarak temel amaçlarımızdan biri nedir? Çok yaşamak mı? Verimli ve sağlıklı yaşamak mı? Çok yaşamak iddialı bir yaklaşım olsa da sağlıklı ve verimli yaşamak iddiası daha akla ve bilime uygun bir davranıştır. Elbette; istatistiksel bir veri olarak sağlıklı yaşayabilen bir bireyin uzun yaşaması da olasıdır.

Sağlıklı yaşamak zor olmayan bir alışkanlık olabilir. Yeterli uyku, sağlıklı beslenme, egzersiz ve az stresli bir hayat verimli yaşamanın dört altın kuralı. Sağlıklı beslenme konusu çokça suiistimale maruz kalan bir alan. Bununla alakalı binlerce altın öneri bulabiliriz. Ancak sağlıklı beslenme iki öneriye indirgenebilir. 1) Tüketmememiz gerekenleri tüketmemek 2) Tüketmemiz gerekenleri tüketmek.

Genç görünmenin temel mantığı büyük oranda iç organlar ile alakalı bir durumdur. Hatta; alerji düzeyiniz, sivilceleriniz, fazla kilolarınız da bununla alakalıdır. Yanlış beslenmenin ve hareketsiz bir yaşamın sonucu vücutta serbest radikal ve toksik madde miktarı artmaktadır. Bu maddelerle savaşan besinlerin alınmaması ise sorunu büyütmektedir. Bu çift etki, sizi bir olumsuz sürecin içine sokacaktır. Bu çift etkiden kurtulmanız için yapacağınız iş çok basit: DOĞRU BESLENME.

Karaciğer Temizleme Kürleri: ( Bu kürlerin hepsini aynı anda uygulamayınız. )

Uzatmadan ve gayet özetleştirerek yazmaya çalıştık.

+ Bildiğiniz gibi marulun karaciğere pek çok faydası vardır. Marulun bu etkisinden faydalanmak için bir blender yardımıyla marul suyunu çıkarıyoruz sabah ve akşam aç karnına birer fincan içiyoruz. Bu şekilde bir hafta içip bir hafta dinleniyoruz. Diğer hafta yine başlayabiliriz. Taze marul mevsimi boyunca bu kürü uygulayabilirsiniz .Eğer kaliteli marul bulma imkanımız yoksa aşağıdaki önerileri uygulayabilirsiniz. Ayrıca daha önceki yazımızda belirttiğimiz gibi hakiki marul içerisinde bulunan NAC isimli madde, sigara istediğini baskılamaktadır.

+ Karaciğerin yenilenmesi için bir diğer yöntem iyice olgunlaşmış ve çekirdekleri olan salatalığın suyunu çıkaracak her yemekten önce bir fincan salatalık suyu içmektir. Aynı zamanda sarılık problemleri olanlar için de tavsiye edilmektedir. Salatalığı mevsiminde, olgun ve bol çekirdekli olanları tercih edin.

+ Maydanoz ve Limon Kürü: Bir kaç dal Maydanozu blenderdan geçirip içerisine bir yarım limon sıkıyoruz ve bu karışımın suyunu süzüp kahvaltıdan yarım saat önce içiyoruz. Bu şekilde üç hafta boyunca uyguluyoruz. Üç haftadan sonra; belli aralıklarla ( 3 ayda bir ) tekrarlıyoruz.  Size tavsiyemiz şu; kürünüz için hazırlayacağınız maydanozu eğer bahçe ve tarladan temin etme imkanınız yoksa evinizde kendiniz yetiştirin. Maydonuzu evde yetiştirmek çok basittir ve yıl boyu maydanoz yetiştirebilirsiniz.

Bu kürlerden birini yada belli aralıklarla hepsini yıl içinde uygularsanız kısa zamanda sonuç alacaksınız. Karaciğeriniz yenilendikçe cildinizdeki kalojen miktarı artacak daha dolgun ve sıkı bir cilde sahip olacaksınız.

Bu kürleri uygularken, kür sürecinizden en sağlıklı sonucu almak için çeşitli destekleyici tavsiyelerimiz var. Bu tavsiyeleri uygulamanız daha hızlı ve kesin sonuç almanızı sağlayacaktır.

İşte kür süresince uygulamanız gereken destekleyici tavsiyelerimiz.

+ Eğer sağlıklı, genç ve dinç kalmak istiyorsanız bir kere kızartma yemeklerden uzak durmanız gerekiyor. Kızartma yerine haşlama, buğu, barbekü yada fırın yemeklerini tercih edin. Beyaz rafine un, şeker ve tuzdan uzak durmanız gerekir. Çünkü rafine un ve beyaz şeker alımı vücudunuzu yorduğundan dolayı iç organların çabuk yaşlanmasına sebep olur. Bu değişimden ilk etkilenecek yerler ise böbrek ve karaciğer olacağından bu organlardaki sorunlar göz altlarınıza morluklar ve yüzünüzde kırışıklıklar ile sonuçlanacaktır. Tuz ise başlı başına bir problemdir ve fazla tuzun zarar vermediği organ yok gibidir. Kalp, böbrek, karaciğer, kemik sistemi, mide, bağırsaklar gibi hayati noktalara ve hücre içi tampon sistemlerine kadar her yere zarar vermektedir. Besinlerdeki tuz miktarı günlük ihtiyacımızı karşılamaktadır. Bu yüzden en azından günlük iki öğününüzde tuz almamanız sağlığınız için iyidir. Tuz yerine ise daha önce belirttiğimiz gibi; limon, zerdeçal ikilisini kullanmanızı öneririz. Zerdeçal içindeki Curcumuin maddesinin karaciğeri yenileyici etkisi olduğu gibi kolon sistemine de faydası vardır. Ayrıca günde 1,5 litre su içmeyi unutmamalısınız. Bol yeşil sebzeleri ve her türlü taze doğal meyveyi yemeyi ihmal etmeyin. Kür süresi boyunca(mümkünse her zaman); şekerli içecekler, kola gibi tatlandırıcı içeren meşrubatları tüketmeyi bırakalım ve sadece su içelim.

Karaciğer Sağlığı İçin ve Mantar gibi çeşitli Besin Zehirlenmelerine Karşı Devedikeni Tohumu

+ Yine karaciğer rahatsızlıklarında kullanılabilen bir diğer bitki deve dikeni tohumudur. Devedikeni tohumu karaciğer zehirlenmelerine ve mantar zehirlenmelerine karşı çok etkili olan silymarin adında bir bileşik içerir. Devedikeni sütü veya ekstratını eczanelerden almanızı öneririz. Devedikeni karaciğer açısından oldukça faydalıdır. Karaciğer yağlarını eritir ve toksik maddelerden arındırır. Devedikeninin sayılabilecek yüzlerce faydası vardır.

+ Günde sadece yirmi dakika açık havada yürüyüş yapın, eğer zamanınız yoksa en azından işe gidip gelirken kendinize bir yürüme alanı oluşturun. Evinizde ise plates hareketlerini öğrenerek çalışma yapmayı deneyebilirsiniz. Sadece Plates yaparak, eğer fazla yağlanmanız varsa bir ay içinde 2 beden incelebilirsiniz. Son olarak uyku. Kür süresi boyunca ama idealde her zaman günlük 7-8 saat uyumanız gerekir. Bu uyku süresi mutlaka karanlık bir odada gerçekleşmelidir.

Bilinçli ve Sağlıklı bir Toplum dileği ile.

Not: Yazılarımız bilgilendirme amaçlıdır. Tıbbi tavsiye değildir.

Sağlıcakla Kalın….

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here