Keçiboynuzu iktidarsızlık Sorununa İyi Gelir mi?

3

Bilimsel Adı: Ceratonia Siliqua, diğer adları;  Carop, Harnup. Keçiboynuzu kullanımı uzun bir geçmişe sahiptir. Bu; tatlandırıcı olarak erken Mısırlılar tarafından kullanılan ve hatta o zamanda dahi St. John Ekmeği ( Yakup Peygamberin Ekmeği ) denirdi. Bu yazımızda Keçiboynuzu Faydaları ve Keçiboynuzu iktidarsızlık arasındaki ilişkiyi ele alacağız.

Keçiyonuzu Faydaları Neler

Sindirim sistemini geliştirir

Kandaki kötü kolesterol düzeyini düşürür

Çocuklarda ve erişkinlerde ishali tedavi etmek için kullanılır

Rahim Ağzı ( Servikal ) ve akciğer kanserlerini önlemektedir.

Keçiboynuzu hücrelerde hasar onarımına yardımcı olabilir, güçlü anti-oksidan özelliklere sahiptir.

Keçi boynuzu, anti-alerjik, antibakteriyel, antiviral ve analjezik etkiye sahiptir.

Keçiboynuzu anemi, tedavi öksürük ve grip önleyebilir.

Keçiboynuzu fosfor ve kalsiyum açısından zengin olup,  osteoporozu tedavi etmek için kullanılır.

Keçiboynuzu Lifleri kolestrolü dengelemektedir.

Keçiboynuzu iktidarsızlık problemine karşı bilinen en doğal bitkilerden biridir.

Ekim 2003 yılında “Beslenme European Journal” de yayınlanan bir çalışmada, keçiboynuzu lifleri ile zenginleştirilmiş gıda ürünlerinin theconsumption LDL kolesterol seviyesini (kötü kolesterol) azaltıcı ve HDL kolesterol oranını ( iyi kolesterol ) artırarak kan-lipid profili üzerine olumlu etkileri vardır. Bu çalışma, keçiboynuzu liflerin tüketiminin hiperkolesteroleminin tedavisinde etkili olabileceğini göstermektedir.

Keçiboynuzu  polifenollerinin antioksidan aktivitesi
2002 yılı Ocak ayında “Tarım ve Gıda Kimyası Dergisi” nde yayınlanan bir çalışmada, keçiboynuzu kabuğu ektresinin içeriğindeki beta-karoten güçlü bir serbest radikal süpürücü etkisi gösterildi. Bu durum ise keçiboynuzunun ham meyve halinde veya katkı maddesi olarak mükemmel bir ürün olduğunu göstermektedir.

Keçiboynuzu unu sitotoksik etkinliği. ( Kanser Hücrelerini Öldürüyor )

Bir çalışmada fitokimyasal içeriği, antioksidan yeteneği ve keçiboynuzu ağacının metanol ekstrelerinin sitotoksik aktiviteleri incelenmiştir. ( Mart 2011 )  “İnsan Beslenmesi için Bitki Gıdalar”  (Ceratonia siliqua L.) adlı çalışmada Keçiboynuzu unu ve özlerinin, aynı zamanda, servikal (Rahim Ağzı) kanseri hücrelerine saldırma kapasitesine sahip oldukları ve serbest radikal hasarlı hücreleri tamir eden antioksidan aktiviteye sahip fenolik bileşikler açısından zengin oldukları bulunmuştur.

Keçiboynuzu tozu Anti-ishal özelliği

“Akut başlangıçlı ishal tedavisi için Tanen açısında zengin olan keçiboynuzu pod” başlıklı “Pediatrik Gastroenteroloji ve Beslenme Dergisi” nde yayımlanan bir çalışmada Mayıs 1989, yılında, bebeklere verilen tanen bakımından zengin keçiboynuzu kabuğu tozu ishal tedavisinde 2 gün içinde etki göstermiş, kusma azaltılmış ve dışkılama ve vücut ısısı normale dönmüştür. Çalışma keçiboynuzu tozunun bebeklerde ishale karşı hızlı yanıt verdiği bildirildi.

Keçiboynuzu iktidarsızlık Sorununa İyi Geliyor

VİAGRA`DAN DAHA TESİRLİ

Keçiboynuzu iktidarsızlık sorununa karşı viagradan daha kalıcı çözüm sunmaktadır. Bir defalık etki değil, kalıcı bir iyileştirme sunmaktadır. Çeşitli zamanlarda uygulanacak kür, iktidarsızlık sorunu yaşayan erkeklerin kullanabilecekleri bir kürdür. Bu kürün ise hiç bir yan etkisi yoktur. ( İçindeki şeker miktarı fazla olduğu için, normal şeker tüketimini bu kürü uygularken kesmeniz gerekecek )

Bu kürü uygularken sadece biraz sabır gerekmektedir. Bu kürde iktidarsızlığa karşı etken olan maddelerin vücutta belirli bir seviyeye gelmesi gerekecektir. Tabi iktidarsızlığın bir sürü sebebi vardır. Yaygın kanaate göre sperm sayısının yetersizliğinden kaynaklanan iktidarsızlık sorununda beslenme desteği olarak oldukça işe yarayabilmektedir. Ancak, öncelikle doktorunuzdan bir fikir alarak bu küre başlamanız daha sağlıklı olacaktır.

 İKTİRDARSIZLIK İÇİN KEÇİBOYNUZU KÜRÜ UYGULAMASI 

Yaklaşık yarım litre suyu kaynattıktan sonra 6–7 adet keçiboynuzunu küçük küçük kırarak kaynayan suyun içine atın. Ağzı kapalı olarak hafif ateşte 5 dakika kaynatın.

5 dakika kaynattıktan sonra ocağın söndürün ve soğuyana kadar dinlendirin. Daha sonra süzün ve buzdolabına kaldırın. Bu suyu sabah aç karnına ve gece yatmadan önce  bir bardak için.

Elde edilen su soğuduktan sonra yarısını sabah aç karnına, diğer yarısını da akşam yatağa giderken için. 10 gün bu şekilde kullanın, 10 günden sonra ise sadece gece yatağa girerken için.

Keçiboynuzu iktidarsızlık Kürü, sadece bir beslenme tavsiyedir kesinlikle bir ilaç gibi değerlendirilmemelidir. Ancak kürün etkisini göreceğiniz kesindir. Çünkü bu kürü uyguladığınız süre boyunca; kronik yorgunluk, nefes darlığı, alerji ve astım gibi sorunlarınız da gözle görülür rahatlama hissedeceksiniz. Bunun yanında bağırsak sisteminiz ve sindirim sisteminiz oldukça rahatlayacak.

 

Comments are closed.