Kolanın Zararları Nelerdir?

0

kolanın zararlarıKolanın zararları?

Kola, Diyet kola, şekersiz kola, light kola. Reklamlarda masum gösterilen bu içecekler aslında insan sağlığını hiçe sayan ve yok eden zehirli mamullerden başka bir şey değildir. Kolanın zararları ile ilgili binlerce araştırma, on binlerce gözlem ve yüz binlerce meydana gelmiş olay vardır. İlk çıktığında; doğurganlığı önlemek amacıyla kısırlık ilacı olarak eczanelerde satılan ve daha sonra içecek haline gelen Kola’nın haber olan pek çok zararı vardır..

Ünlü yazarlardan Karen Hill, ‘Yeteeerr! Artık Diyet Yapmak İstemiyorum’ adlı kitabında bu tür içeceklerin neden olduğu hastalıklara değinerek, ‘Türkiye’de adeta bir kola bağımlılığı var’ dedi. Günde bir – iki litreyi aşan tüketimler var ve kola korkun bağımlılık içeren bir içecektir ve uyuşturucu kadar tehlikeli ve bırakması zor bir zehirdir.

Karen Hill,  İnsanların kolayı bırakmaya karar verdikleri ilk gün de migren ağrıları, titremeler, sinirlilik ve uykusuzluk yaşadıklarını belirtti. Ancak daha sonraki günlerde ise eski sağlıklarına kavuşuyorlar.

Kola’nın tetiklediği hastalıklar

1-    Fazla kilo ve yağlanma

2-    Karaciğer yağlanması ve enzim değerlerinin alt üst olması

3-    Diş çürümesi

4-    Böbrek hastalıkları ve böbrek taşı oluşumu

5-    Rüflü, mide sorunları

6-    Kemik erimesi

7-   Yüksek Tansiyon

8-    Kalp hastalıkları

9-    Sindirim bozukluğu

10-  Alzheimer

11-   Kanser

12-   Şeker Hastalığı

Kolanın şekerli bir zehir olması bir yana asitliği dahi insana zarar vermeye yetiyor. Kolanın Ph’ı 3,5 civarındadır ve bu değer insan iç sistemi için oldukça tahrip edici bir değerdir. Dişler ve kemikler bu ph değerin sahip sıvılarda eriyebilmektedir. Özellikle çocuklar için yıkıcı etkisi daha fazla olmaktadır. Ayrıca aşırı kafein ve şeker bileşiminin psikolojik rahatsızlıkları ( panik atak, anksiyete bozukluğu ) tetiklediği bilinmektedir.Lütfen bu zehirden uzak durun…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here