Limonata Kürü İle Yaz İçin Zayıflama

0

Önümüz yaz, çoğumuz hızlı ve sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyoruz. Limonata Kürü ( Keçiboynuzu Kürü ) ile kısa zamanda yağlarınızdan kurtulmanız için ideal bir uygulama.

Limonata Kürü ( Keçiboynuzu Kürü ) aslında bir aylık uygulanan bir disiplin uygulaması. Limonata diyeti ile pek çok ünlü zayıflama imkanı buldu. Limon Diyeti ile birisi şarkıcı Beyonce  iki haftada 10 kilo vermiş. Ancak Beyonce farklı bir versiyonu ile denemiş olmalı. İnternet sitelerinde, akçağaç şurubu ve limonata ile zayıflama diyetleri var. Ancak bizim Limonata Kürü uygulamamız onlardan daha sağlıklı bir zayıflama imkanı sunuyor. Limonata Kürüyle zayıflamak için diğer disiplin uygulamalarını harfiyyen yerine getirmeniz gerekecek.

Limonata Kürü Tarifi: ( İki Günlük Kullanım )

Yaklaşık 2 litre su

3 adet limon suyu

1 adet limon kabuğu rendesi ( Suyunu aldığınız limonlardan birisi bu işi görecektir. )

2 adet elma

3-4 adet karanfil

Limonata yanında tatlandırıcı olarak keçiboynuzu yiyeceğiz.

2 litre su içine 3 adet limonun suyunu ilave ediyoruz. Daha sonra kullanılan limonlardan birisinin kabuklarını güzelce rendeleyip suyun içine atıyoruz. 2 adet elmayı 4’e parçaya bölüp suyun içine ekliyoruz. Kesinlikle içerisine şeker içeren bir şey atmıyoruz. 1 adet çubuk tarçını isteğe göre atabilirsiniz. Hazırladığımız suyu gece itibariyle 12 saat kadar buzdolabında bekletiyoruz. Sabaha suyumuz hazır demektir. Gün içinde 4-5 bardak bu sudan içebiliriz. Gün içinde tüketeceğiniz keçiboynuzu 3-4 adet olacak. 1 bardak limonata içerken bir adet keçiboynuzunu yanında tüketiyoruz. Limonata Kürü kahvaltıdan yarım saat kadar önce keçiboynuzu ile birlikte uygulanmaya başlanacak. Diğer öğünlerden önce ve akşam yatmadan yarım saat önce yine 1 bardak limonata ve bir adet keçiboynuzu yiyerek günlük uygulama sonlandırılmış olacak. Bir ay bu şekilde uygulayabilirsiniz.

Limonata Kürü Uygulamasında Yapılması Gerekenler 

Limonata Kürü uygulamamız sağlıklı yağ yakımını kolaylaştıracak bir disiplin olduğundan porsiyonlarınızda bir kısıtlamaya gitmiyoruz. Başkaca bir rahatsızlığınız yok ise;

  • Kür boyunca beyaz ekmek ve rafine şeker kesinlikle tüketmiyoruz. ( En katı kural bu )
  • Kızartmadan, hamur işi pastalar ve böreklerden, her tür şeker içeren tatlıdan uzak duruyoruz.
  • İşlenmiş et ve et ürünleri ile, hazır tavuk tüketmiyoruz. ( Tercihen taze balık, doğal tavuk ve kümes hayvanları yada güvenilir yerlerden aldığınız etleri yiyebilirsiniz. )
  • Pirinç ve bulgur tüketimini minumuma indirin.
  • Kür boyunca uymanız gereken diğer nokta; kola, gazoz, hazır meyve suyu, şekerli soda, enerji içeceği gibi içecekleri kesinlikle tüketmiyorsunuz. Çay ve kahve ise sınırlı bir oranda ve ŞEKERSİZ içilebilir.
  • Son olarak, günde 30 dakika yürüyüş mutlaka yapmanız lazım. Eğer evde kalmak zorunda iseniz, temizlik işlerine ağırlık vererek ev içinde efor sarfetmeye çalışın. Günde 30 dakika hafif egzersizde ( dans gibi ) yapabilirseniz daha hızlı sonuç alma imkanı olacaktır.

Not: Bu kürü uygularken her ihtimale karşı doktorunuza danışmanızı öneririz. Alerji, kalp-damar, diyabet vs. gibi sorunlarınız varsa doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here