Meyan Kökü Maskesi ile Doğal Yollardan Cilt Beyazlatın

Meyan Kökü Maskesi ile Doğal Yollardan Cilt Beyazlatın

meyan kökü maskesiCilt Beyazlatmak ve Cilt lekelerini azaltmak için mucize çözüm: Meyan Kökü Maskesi

Pek çok insan daha parlak, beyaz ve lekesiz bir cilde sahip olmak ister. Bu alanda Japon ve Koreli kadınlar arasında cilt beyazlatmak oldukça popüler. Ancak bu uğurda kozmetiklere harcanılan para, elde edilen başarı karşısında her zaman tartışma konusu olmuştur. Peki Ciltteki lekelerin sebebi nedir? Tabi ki çeşitli pigmentler, derimize rengini veren Melanin pigmentinin aşırı miktarda kontrolsüz artmasıdır. Peki Melanin Pigmentlerinin aşırı miktarda artmasının sebebi nedir?

Cevap: Güneşten yansıyan UV ışınlarıdır. Öncelikle Cilt lekelerinden korunmanın ilk yolu özellikle yaz aylarında koruyucu olmaksızın uzun süre güneşte kalmaktan kaçınmaktır. Ayrıca cilt lekelerinin artmasında diğer faktörler; yaşlanma ve gebelik gibi süreçlerde hormonal ve metabolik değişimler sonucu melanin hormonunun aşırı salgılanmasıdır.

Meyan Kökü Maskesi ile Cilt Lekelerine Çözüm

Gerek Cilt lekelerinin giderilmesi için gerekse pek çoğumuzun sahip olmak istediği bembeyaz ve ışıl ışıl ciltler için doğal bir formül var. Etken maddesi Glycyrrhize ve Glabridin olan Meyan Kökü ile hazırlanmış meyan kökü maskesi. Meyan Kökündeki Glabridin adlı madde cilt lekeleri ile savaşıyor ve bembeyaz, ışıl ışıl bir cilde sahip olmanızı sağlıyor. Aslında Meyan kökü ekstreleri ile hazırlanmış preparatlar piyasada var. Ayrıca güvendiğiniz aktardan Katkısız Meyan Kökü ekstratı alarak Meyan Kökü Maskesi hazırlayabilirsiniz. 

Eğer başka bir rahatsızlığınız yoksa ve doktorunuza danışarak Cilt lekelerini gidermede yardımcı olmak amacıyla ve cildinizi beyazlatmak için evinizde Meyan Kökü maskesi hazırlayabilirsiniz. Nasıl mı?

Meyan Kökü Maskesi Nasıl Yapılır?

Meyan Kökü Maskesi Tarifi: Bir yemek kaşığı kıyılmış meyan kökü yaklaşık yarım su bardağı su içine konur ve takribi 6-12 saat arası bekletilir. Bu arada bardağın ve suyun mutlaka dezenfekte edilip durulanması lazım. 6-12 saat arası demlenme sonrası renginin kola rengine yakın olması gerekmektedir. Eğer renk çok açıksa bir sonraki denemenizde meyan kökü miktarını arttırın. Elde ettiğimiz kola rengindeki siyah sıvıyı bir miktar mısır nişastasıyla ( veya unu ) karıştırıp hafifçe yüze yedirerek masaj yapacağız. Meyan Kökü Maskesi uygulanırken kesinlikle hızlı ve sert hareketlerden kaçınmamız gerekiyor. Yoksa yüzünüzde derin çiziklere sebep olabilirsiniz. Mısır nişastalı ve meyan özlü karışımı iyice cildinize yedirdikten sonra kalan miktarı da yüzünüze hafifçe sürüp bir tabaka halini almasını sağlayın. Yaklaşık 10 dakika kadar cildinizde bekletin sonra sadece ılık suyla güzelce temizleyin.

Not: Doktorunuza danışmadan ve gerekli hijyen koşullarını sağlamadan yapılan her türlü işlemin sağlığınıza zarar verebileceğini unutmayın!

Facebook Sayfamızı Beğenin: https://www.facebook.com/1organik

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ