Omuz ve Sırt Ağrılarına Bioenerji Tedavi Yöntemi

0

Omuz ve Sırt Ağrılarına Bioenerji

Bioenerji Uzmanı Çağlar Seziş, günümüz çalışma koşullarından ve çevresel faktörlerden dolayı sıkça rastlanan omuz ve sırt ağrılarına bioenerji tedavisinin çok iyi geldiğini belirtti.

Bioenerji tedavisi ile kişide hızlı bir tedavi sürecinin tetiklendiğini ve bağışıklık sisteminin daha güçlü hale geldiğini dile getiren Seziş, “Omuz ve sırt ağrılarına bioenerji tedavisinin antitümöral etkisi mevcuttur. Bununla ilişkili olarak mideden kaynaklanan rahatsızlıklarda hızlı bir şekilde iyileşme görmekteyiz. Ağır hipertansiyondan kaynaklanan baş ağrısı, servikojenik baş ağırısı ve gerilim tipi baş ağrıları gibi ağrılara bioenerji yöntemi çok iyi gelmektedir” dedi.

Sırt Ağrılarına Bioenerji Uygulaması Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Boyun fıtıklarından kaynaklı ağrılara ve kireçlenmelere de bioenerji uygulamasının faydalı olduğunu dile getiren Seziş, Bu ağrıların sebebi olarak disformik bozukluklar nedeni ile oluşan ağrılar, omurga duruşunun değişmesi nedeniyle gelişen ağrılar şeklinde sayılabilir. Bioenerji ile hastalar bu ağrılarından kurtulabilme imkanı bulmaktadır. Unutulmaması gereken nokta şudur ki; ağrının sebebini ve giderilmesi için nelerin gerektiğini ve buna benzer konularda doğru teşhisin konulabilmesi için öncelikle uzman doktorlara gidilmelidir. Hastaların ancak ve ancak modern tıbbın yetersiz kalması durumunda ağrılarının geçmesi için tamamlayıcı tıp tekniklerinden veya bioenerji uygulamalarında sonuç alabileceğini belirtti.”

Kaslarda oluşan ağrılarda ise genellikle sendrom tarzı veya yanlış duruşların en fazla görülen rahatsızlıklar olduğunu söyleyen Bioenerji Uzmanı Seziş, “Omuz, kol ve ellerde meydana ağrılar ise genellikle eklem bağlarından kaynaklı ağrılar şeklindedir. Bioenerji uygulaması ile kişilerdeki mide ve bağırsak sorunları sebebiyle yaşanan panik atak, çeşitli korkulara ( aniden ölme korkusu, kalp krizi geçirme korkusu vs. )  kadar birçok rahatsızlığa faydalı olmaktadır. Bazı rahatsızlıklar birkaç seans ardından düzelirken, bazı rahatsızlıklarda ise terapinin birkaç ay sürmesi gerekebilmektedir. Ayrıca Bioenerji uygulamasının hiçbir yan etkisinin olmadığını ekledi.”