Organik Beslenme Pahalı mı?

Organik Beslenme Pahalı mı?

Hiç bir Organik Markete uğradınız mı? Uğramadıysanız mutlaka uğrayın derim. Birbirinden sağlıklı ve enfes görünüme sahip meyve ve sebzeler, tahıllar ve daha yüzlerce ürün. Fiyatları nasıl derseniz piyasadaki alışılagelmiş yöntemlerle yetiştirilmiş ürünlerden biraz yüksek olduğu kesin.  Fakat bir noktaya dikkatinizi çekmek istiyorum. O da şu: ” Eğer çok yemeyi kesmediğiniz ve gereksiz besinleri hayatınızdan çıkarmadığınız sürece, zaten gıda masraflarınız olması gerekenden oldukça yüksek oluyor. Önemli olan iştahınıza ve egonuza sahip çıkmak. Yoksa zamanında almadığınız önlemler ileride en iyi ihtimalle karşınıza doktor masrafları olarak çıkıyor, kötü ihtimalle düşünürsek ciddi hastalıklarla karşı karşıya kalıyorsunuz.

Organik Beslenme En Ucuz Beslenme Yöntemidir

Öncelikle Organik ya da Doğal beslenmenin ilk şartı doğal olmayan ürünleri mümkün olduğunca hayatımızdan çıkartmaktır. Mesele Kola içmiyoruz kesinlikle, beyaz şekeri çöpe atıyoruz, çikolata, bisküvi, beyaz kepeksiz ekmek, yaş pasta, çörek börek ne varsa bunları elimizin tersiyle bir kenarı bırakıyoruz. Öncelikle bunlara vermiş olduğunuz gereksiz paradan ve bunların zararlarından kurtulmuş olacaksınız. Buradan yapacağınız tasarrufu ise Organik Beslenme masraflarınıza harcayabilirsiniz. Tabi Organik Ürünler yerine güvendiğiniz bildiğiniz yerlerden sipariş edeceğiniz doğal ürünleri de tercih edebilirsiniz. Malatya’dan kayısı, Maraş’tan tarhana, Konya’dan buğday, Kars’tan Peynir vs. gibi ürünleri kolayca bulacağınız onlarca internet satış mağazası bulunmaktadır. Bunlardan en güvenilir olanını araştırarak hayatınızda yeni bir başlangıç yapabilirsiniz.

Mesela ben genellikle meyve yerine Keçiboynuzu yemeyi tercih ediyorum. Bu şekilde bir alışkanlık oldukça ekonomik. Günde 2-3 adet Keçiboynuzu o günkü meyve ve tatlı ihtiyacımı kesinlikle karşılıyor. Pahalı, bol ilaç ve hormon katkılı meyveler yerine doğal olanı seçmek her zaman kazandırır.

Kasımpaşa’nın Asırlık Organik Pazar

İstanbul’da yaşayanlar için Kasımpaşa’da bulunan Organik Pazarı mutlaka tavsiye ediyoruz. Bu pazarda doğal köy ürünlerini bulmak mümkün. Yumurtadan tavuğa, kuru meyveden pestile, yeşil yapraklı sebzelerden organik süt ve yoğurda kadar hemen her şeyi bulmak mümkün. Ayrıca yine İstanbul Feriköy’de organik ürünlerin satıldığı bir market bulmak mümkün. Her cumartesi Feriköy’deki Lala Şahin Sokak’ta kurulan pazar Buğday Derneği ve Şişli Belediyesi’nin  girişimleriyle yedi yıldır İstabullulara hizmet veriyor.  Sabah 06.00’da açılan pazarda sebze-meyvenin yanı sıra doğal krem, yumurta, tavuk eti, gözleme, börek bulmak mümkün.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ