Organik Saç Ekimi Nedir? Organik Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

9

Organik Saç Ekimi Nedir? 

Organik saç ekimi; kişinin bedeninden alanından yağın saçtan yoksun alana enjekte edilmesi prensibiyle çalışan,  kellikte, saç dökülmesinde ve saç seyrekleşmesinde  sorunları çözmeyi hedefleyen bir yöntemdir. Estetik International adı verilen bir laboratuvarda ortaya çıkmış bir yöntemdir.

Organik Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu yöntemde, saçın ekileceği alana, bu alanın kaliteli hale gelmesi için özel olarak tasarlanmış bir sistem kullanılmaktadır. Genç yaşlarda kafa derisinin altında kalın bir yağ dokusu vardır ve yaş ilerledikçe bu yağ dokusu incelir, böylelikle deri direkt olarak kemiğe yapışır. Bu da saç kökünün besleneceği alanın daralmış ve zayıflamış olması anlamına gelir. Organik Saç Ekimi’nde hastanın genellikle karın bölgesinden alınan ortalama 100 gram yağ dokusu saçın ekileceği alana enjekte edilir. Bu yöntem hem var olan saçlarının dökülmemesini ve daha güçlenmesini sağlıyor hem de ekilecek saçların tutma oranını arttırmaktadır. Genel olarak sonuç alma süresi altı ayda başlıyor ve sekizinci aydan itibaren saçlar doğal görünümüne ulaşıyor.

Organik Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir? 

 • Yağ dokusunun enjekte edilmesi ile ekme işlemi kolaylaşıyor ve saç ekimi yapılacak bölge daha hızlı toparlanma gösterebiliyor.
 • % 96 oranında verimliliği olan bir sistem olduğu söylenmektedir.
 • Ekilen saç ile birlikte ekilen saç çevresinde bulunan saçlarda yoğunlaşma ve güçlenme görülebiliyor.
 • Kadınlarda da oldukça başarılı bir şekilde uygulanan bir yöntemdir.

Sağlıcakla Kalınız..

9 YORUMLAR

 1. Selam ben saç ekimi operasyonumu Mega Hair Trans da yaptırdım. Ekim için kendi köklerim kullanıldı. Kökler ensemden alındı. 3500 grefts ekildi. Operasyonum yaklaşık 8 saat sürdü. Ertesi gün ilk saç yıkamam yapıldı. Ekim sonrasında saç ekimi garantili belgesi verildi. Hem uygun fiyata hemde garanti bir saç ekimi oldu benim için çok mutlu oldum. Saç ektirmek isteyen herkese tavsiye ederim.

 2. Merhaba. Ben de ekim yaptırdım. Yaptıralı 25 gün oldu. Normalde saçım var ama seyrekleşmeye başladığı için aralara sıkılaştırma işlemi yaptırdım. Ekimimi Mega Hair Trans da yaptırdım. Fue yöntemi 2000 grefts ekildi. Şuan için herhangi bir sorun yaşamadım. Saçlarımın çıkmasını bekliyorum. Gülten Ünveren hanımdan ve ekibinden çok memnun kaldım.

 3. Ben saç ekimimi 3 sene önce Mega Hair Trans saç ekim merkezinde ektirdim fue yöntemi ile 3500 grafts saç ekildi başta iğneden dolayı 5 dk lık bir ağrı yaşadım onun dışında bir ağrım olmadı saç ektirdiğimi bilmeyen yeni tanıştığım arkadaşlarım var ve farkına bile varmadılar ekim olduğunun gerçekten mucize gibi birşey kelliğinden şikayetci olan tüm arkadaşlara tavsiye ederim

 4. Merhaba iyi gunler fiyatlari ogrenebilirmiyiz ve hangi sehirlerde organik sac ekimi mevcuttur cevap yazarsaniz seviniriz. Tesekkur ederim..

 5. merhabalar hocam
  ben 54 yaşında emeklı bir bayanım tiroitten dolayı saçlarım seyrektir. her zaman imrenmişimdir sacları gür olanlara. biz yaştakilerede uygulanırmı birde ücretini ögrenebilirmiyim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here