Organik Saç Ekimi

9
84

Çok konuşulan organik saç ekimi ile ilgili bu yazı önemli:

Bu Yöntemde Kendi Yağınız Kullanılıyor

Op. Dr. Bülent Cihantimur ve ekibi tarafından gerçekleştirilen Organik Saç Ekimi dünyada bir ilk.  Öyleki  bu yöntemle  saç ekimi yaptıran kişilerde çıkan saçlara kuaförler bile şaşırıyor. Yeni saçların, bölgede bulunan eski saçtan daha güçlü görülüyor. Sadece erkekler değil kadınlar da bu yönteme sıkça başvuruyor.

Altın Bistüri ödüllü Op. Dr. Bülent Cihantimur ve ekibi tarafından dünyada ilk kez geliştirilen ve kişinin kendi bedeninden alınan yağın, saçtan yoksun alana enjekte edilmesi prensibiyle çalışan Organik Saç Ekimi yöntemi;  kellikte, saç dökülmesinde ve saç seyrekleşmesinde  sorunları çözmeyi hedefliyor .

Öncelikle bu yöntemde, saçın ekileceği alana, bu alanın kaliteli hale gelmesi için özel olarak tasarlanmış bir sistem kullanıldığını belirten Op. Dr. Bülent Cihantimur, bu yeni yöntemle ilgili olarak şunları söyledi: “Saç ekiminde şu ana kadar ki tüm yenilikler ve buluşlar, saçı alma ve ekmeye yönelik yapılmış fakat saçın ekileceği alan atlanmış. Ancak saç ekiminde iki önemli nokta var. Bunlar; alınan saçın ve ekilecek alanın kaliteli olması.

Organik Saç Ekimi saçın ekileceği alanın kaliteli hale getirilmesi için özel olarak tasarlanmış bir sistem. Genç yaşlarda kafa derisinin altında kalın bir yağ dokusu vardır ve yaş ilerledikçe bu yağ dokusu incelir, böylelikle deri direkt olarak kemiğe yapışır. Bu da saç kökünün besleneceği alanın daralmış ve zayıflamış olması anlamına gelir. Organik Saç Ekimi’nde hastanın genellikle karın bölgesinden aldığımız ortalama 100 gram yağ dokusunu saçın ekileceği alana enjekte ediyoruz. Bu yöntem hem var olan saçlarının dökülmemesini ve daha güçlenmesini sağlıyor hem de ekilecek saçların tutma oranını arttırıyor.”

Kuaförler Bile Saç Ektirdiğinizi Anlayamıyor

Organik Saç Ekimi yaptıran insanların bir hafta gibi kısa bir süre içinde kendi sağlıklı derilerine kavuştuklarını ve kuaförlerin dahi hastanın saç ektirdiğini anlayamadıklarını dile getiren Op. Dr. Bülent Cihantimur, “Organik Saç Ekimi ile beraber hem ekme işlemi kolaylaşıyor hem de o bölgenin çok hızlı ve sağlıklı iyileşmesi sağlanıyor.

Organik Saç Ekimi’nin en önemli farkı, hem ekilen hem de var olan saçların birlikte artmasıdır. İki bin saç ekilmişse on bin saç ekilmiş gibi bir sonuç ortaya çıkıyor. Hastanın saçı normal saç ekiminde olduğu gibi altıncı ayda çıkıyor, sekizinci ayda ise saç haline geliyor” ifadelerine yer verdi.

Organik Saç Ekimi’nin, çeşitli saç problemleri yaşayan kadınlar tarafından da ilgi gördüğünü söyleyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, “Kadınlarda strese ve beslenmeye bağlı  saç dökülme sorunu sık yaşanan bir durum.

Kadınlara normal saç ekiminin erkeklere nazaran daha zor olduğu belirten Cihantimur, saç dökülmesini engellemek ve var olan saçlarının  sağlıklı bir şekilde gür çıkmasını sağlamak için uygulanabilecek en ideal çözüm Organik Saç Ekimidir” dedi.

9 YORUMLAR

  1. Selam ben saç ekimi operasyonumu Mega Hair Trans da yaptırdım. Ekim için kendi köklerim kullanıldı. Kökler ensemden alındı. 3500 grefts ekildi. Operasyonum yaklaşık 8 saat sürdü. Ertesi gün ilk saç yıkamam yapıldı. Ekim sonrasında saç ekimi garantili belgesi verildi. Hem uygun fiyata hemde garanti bir saç ekimi oldu benim için çok mutlu oldum. Saç ektirmek isteyen herkese tavsiye ederim.

  2. Merhaba. Ben de ekim yaptırdım. Yaptıralı 25 gün oldu. Normalde saçım var ama seyrekleşmeye başladığı için aralara sıkılaştırma işlemi yaptırdım. Ekimimi Mega Hair Trans da yaptırdım. Fue yöntemi 2000 grefts ekildi. Şuan için herhangi bir sorun yaşamadım. Saçlarımın çıkmasını bekliyorum. Gülten Ünveren hanımdan ve ekibinden çok memnun kaldım.

  3. Ben saç ekimimi 3 sene önce Mega Hair Trans saç ekim merkezinde ektirdim fue yöntemi ile 3500 grafts saç ekildi başta iğneden dolayı 5 dk lık bir ağrı yaşadım onun dışında bir ağrım olmadı saç ektirdiğimi bilmeyen yeni tanıştığım arkadaşlarım var ve farkına bile varmadılar ekim olduğunun gerçekten mucize gibi birşey kelliğinden şikayetci olan tüm arkadaşlara tavsiye ederim

  4. Merhaba iyi gunler fiyatlari ogrenebilirmiyiz ve hangi sehirlerde organik sac ekimi mevcuttur cevap yazarsaniz seviniriz. Tesekkur ederim..

  5. merhabalar hocam
    ben 54 yaşında emeklı bir bayanım tiroitten dolayı saçlarım seyrektir. her zaman imrenmişimdir sacları gür olanlara. biz yaştakilerede uygulanırmı birde ücretini ögrenebilirmiyim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here