Ozon Tedavisi Nasıl Yapılır Hakkında Bilgi

Ozon Tedavisi Nasıl Yapılır Hakkında Bilgi

Ozon Terapi Nedi? Ozon Tedavisi Nasıl Yapılır?  Ozon Tedavisi Yan Etkileri Nelerdir?

Ozon tedavisi; diğer adıyla ozon terapisi tamamlayıcı tedavi grubuna girmektedir. Diğer tedavilere ek olarak uygulanabilen bir yöntemdir. Ancak son zamanlarda yapılan araştırmalarla ozon tedavisinin pek çok yan etkisinin bulunabileceği belirtilmiştir. Bununla birlikte Ozonla Terapi‘nin geniş yelpazede kullanılabilirliği için yapılan bilimsel araştırma sayısı yeterli düzeyde değildir.  Bu sebeple; doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle bu tedavi uygulanmamalıdır.

Ozonla Tedavi’nin Kullanım Alanları

Gençleşme ( Anti-aging )- Cilt Bakımı- Performans Arttırma, Kronik  Yorgunluğı Giderme

Yaşam koşullarından kaynaklı yorgunluk, stress gibi durumlarda Ozon tedavisi başarı ile sonuç verebilir. Bu tedavi özellikle akyuvar ve alyuvar hücrelerini aktive ederek; genel bir iyileşme durumu sağlar. Ozon tedavisi fiziksel performansı arttırmakta, gözle görülür gençleşme sağlayabilmektedir. Ozon tedavisi yaptıranlar arasında pek çok iş adamı, sporcu, sanatçı bulunmaktadır. İleri yaşlardaki kişilerin  bağışıklık sistemlerinin güçlenmesini ve vücutta antioksidan üretimini tetikleyerek genel bir iyileşme sağlayabilmektedir. Sporcular tarafından performans artırmak amacıyla tercih edilmektedir.

Cilt Mantarları ve Enfekte Cilt Lezyonlarına karşı Ozon Tedavisi ile Cilt Bakımı

Bir asırdır,su arıtma sistemlerinde kullanılan Ozonun, mantar ve bakterileri yok etme gücü de vardır. Bu haliyle; çeşitli deri hastalıkları ve cilt mantarlarına karşı Ozon tedavisi etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Ayrıca; sedef ve sivilce gibi sorunlarda da uygulanma imkanı bulmaktadır. Ayrıca iltihabi yaralanmalarda, yatak yaralarında, şeker hastalarının iyileşmeyen yaralarında, kangren durumlarında uygulanabilmektedir. Ozon tedavisi, ant-bakteriyal ve anti-fungular özelliği ile iyileşme sürecine katkı sağlayabilmektedir.

Dolaşım Bozukluklarına  Ozonla Terapi

Kan dolaşımı sisteminde meydana gelen dolaşım sorunlarında, beyinde dolaşım  sisteminde meydana gelen sorunlarda, soğuk bacak sorununda, kısa yürüyüşlerde meydana gelen ayak ağrılarında başarı ile kullanılabilmektedir.

Kansere Karşı Ozon Terapi Yöntemi

Ozonla tedavi, kanser hastaları için; bağışıklı sisteminin harekete geçirilmesi kullanılır. Ozonca zenginleştirilen kan hastalara verilerek; immün sistemi tetiklenerek, genel bir iyileşme ve zindelik hali oluşturulabilir. Ozon tedavisi yine kanser hastalarına uygulanmakta olan kemoterapi ve radyoterapi süreçlerinin yarattığı olumsuz etkileri gidermek için oldukça kullanışlı bir yöntemdir.

Göz Hastalıklarında Ozon Tedavisi

Dolaşım bozukluğu sorunlarında göz hastalıklarıda nasibini almakta ve göz fonksiyonlarında dolaşım bozukluğu kaynaklı başka sorunlar çıkmaktadır. Ozon terapisi ile görme gücü ve diğer fonksiyonlarda önmeli ölçüde düzelme kaydedilmiştir.

Ozon Terapi Tedavisi’nin uygulandığı diğer Alanlar:

Bağırsak Hastalıklarına Karşı

Zone, herpes gibi uçuk olarak bilinen viral hastalıklara karşı.

Hepatit A, Hepatit B ve Hepatit C ye karşı

Parkinson, Alzheimer gibi nörolojik problemlerde

İltihaplı Eklem Rahatsızlıklarına karşı

Bel, boyun ve diz kireçlenmelerinde

Tiroid sorunu, böbrek ve akciğer hastalıkları, damar sertliği ve yağlanması, kalp çarpıntısı gibi sorunlarda kullanılabilmektedir.

Ozon Tedavisi Ücreti Ne Kadar?

Ozon tedavisi seans ücreti 100 ile 200 Tl arasında, kullanım amacına ve ozon konsantrasyonuna göre değişebilmektedir.

Ozon Tedavisi Zayıtlatır mı?

Terapi için hazırlanan saunada derideki gözeneklerin ozonu alması için Far-İnfrared ışınların deriyi ısıtması yoluyla gerçekleşmektedir. Bu ışınlar; ağrı giderici,
yağ eritici ve selülitleri yok eden özelliklere sahiptir. Aynı zamanda toksinlerin atılmasını sağlayan özelliği sayesinde etkisi daha fazla olabilmektedir.

Ancak unutulmaması gereken nokta; kilo fazlalığının nedeninin ne olduğunun bilinmesidir. Eğer troid ve kan şekeri ile alakalı bir sorun varsa öncelikle bu durumların kontrol altına alınması gerekmektedir. Bu yüzden yukarıda belirttiğimiz gibi; doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle tek başına uygulanabilecek bir yöntem değildir.

Sağlıcakla Kalınız….

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ