Portakal Suyu Faydaları Nelerdir?

0
63

Portakal Suyu ile beyninizi çalışmaya teşvik edin. 

Sabah kahvesi ya da çayı bir insanın favori içeceği olmakla birlikte, hiç taze portakal suyu ile değiştirmeyi düşündünüz mü? Bizce artık düşünün.

Çalışmalar portakal suyu faydaları sporcular üzerinde yapılan araştırmada önemli sonuçlar göstermiştir. Sabahları taze sıkılmış portakal suyu içen sporcuların beyin aktivitelerinin, portakal suyu içmeyen sporculara oranla daha fazla olduğunu gösterdi.

Portakal suyu faydaları bakımından uzmanlara göre sabah kahvaltısında ilk seçenek olmalıdır. Çünkü portakal suyu gün boyunca beyninizi teşvik edecek ve daha iyi çalışmasını sağlayacaktır.

Portakal suyu faydaları konusunda bir alışkanlık oluşturmak ve bunu günlük olarak hayatınıza sokmak çok önemlidir.
Daha sonra, portakal suyu faydaları konusunda sonuçlar gerçekten buna değer olduğunu size gösterecektir. Beyin flavonoidlerin tüketimini artıracak ve portakal suyu faydalarını tamamen hissedeceksiniz. Bu nedenle sabah uyandığınızda ilk olarak taze sıkılmış portakal suyu içip sonrasında kahvaltı yapın.

Bahsettiğimiz portakal suyu faydaları için fabrikasyon olan ve piyasada taze sıkılmış portakal suyu olarak satılan ürünleri kullanmayın. Yalnız Ankara gibi şehirlerde Belso gibi firmalar taze olarak portakal suyu sıkıp bunları şişeliyor ve hiç bir katkı maddesi kullanmıyor. Bu ürünler tercihiniz olabilir. Bizim tavsiyemiz sizin kendinizin portakalı sıkmasıdır.

Portakal suyu faydaları beyin aktivitelerini arttırmak ile kalmıyor. Bir çok faydası da bulunuyor.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir. İçeriğinde bulunan yüksek C vitamini sayesinde portakal suyu, bağışıklık sistemini geliştirmeye yardımcı olur.
  • Vücutta iltihabı önler ve ödem attırır.
  • Kötü kolesterol seviyesini düşürür. Düzenli tüketimde kötü kolesterolü düşürdüğü gözlemlenmiştir.
  • Kan basıncını artırır. Çalışmalar portakal suyu içinde çözünür olan hesperidin pigment ihtiva ettiğini göstermiştir. Bu pigment kalp sağlığı için çok önemlidir.
  • Antioksidan kaynağıdır. Bu meyve suyu mükemmel bir antioksidan kaynağıdır. Portakal suyu çeşitli kanser formlarının, ilk olarak göğüs ve prostat gelişimini önlemeye yardımcı olduğunu araştırmalarda göstermiştir.
  • Her gün 1 bardak taze sıkılmış portakal suyunun vücutta fazla kilolardan kurtulmaya katkı sağladığı ispatlanmıştır. Metabolizmayı hızlandırır ve beyin aktivitelerinin artmasını sağlar. Böylece daha fazla enerji sarfeder ve fazla kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olursunuz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here