Sanatçı Botoksu Nedir Nasıl Yapılır?

0

Son yılların yükselen trendi Sanatçı Botuksu : Yüzün tamamına uygulanabilen mezobotoks; klasik uygulamalardaki gibi kas bölgelerine uygulanmadığından donuk ifade veren, mimiklerin azaltan bir yüz ifadesi oluşturmadığı için daha doğal bir görünüm sağlıyor

Sanatçı Botoksu yada Mezobotoks Nedir?

Dermatoloji Uzmanı Dr. Şerife Arslan, son zamanlarda yüz bölgesine yapılan mezobotoksu uygulamasının “sanatçı botoksu” olarak nitelendirildiği ve mezobotoks uygulaması ile doğallığı koruyarak daha genç görünmenin mümkün olabileceğini söyledi. Mimiklerini fazla kullanan kişilerin yüz bölgesinde zamanla ortaya çıkan ve kalıcı hale gelen istenmeyen görüntüleri yok etmenin en etkili yöntemlerinden birisinin botoks olduğunu dile getiren Dermatoloji Uzmanı Dr. Şerife Arslan, Doktor kontrolünde ve doğru uygulama ile yüzün üst bölgesinde bulunan mimik kırışıklıklarının yok edilebileceğini söyledi.

Dermatolog Şerife Arslan, genellikle mimik kaslarını fazlaca kullanan kişilerin yüz estetiğinde zamanla istenmeyen görüntüler oluşacağını vurgulayarak,  Çatık kaş mimiklerinin neden olduğu kaş arası kırışıklıkları, kaşları kaldırdığımız zaman meydana gelen alın kırışıklığı, gülme ve gözleri kısma mimikleriyle göz kenarında oluşan kaz ayağı kırışıklıkları çevremizce en çok dikkat çeken durumlardır.  Botoks uygulaması bu kırışıklar oluşmadan önce de koruma amaçlı olarak yapılabilmektedir. Kırışıklıkların mimik kaynaklı olmaması durumunda ise bunları botoksla açmanın daha zor olduğunu, dolgu gibi çeşitli ek tedaviler gerebileceğini söyledi.

Dr. Şerife Arslan, tüm yüze uygulanan mezobotoks neticesinde yüzde pürüzsüzlük, canlılık, parlaklık ve gözeneklerde sıkılaşma sağlandığını bildirdi. Bu uygulama sayesinde pek doğal durmayan plastik görününün olmadığını belirten Arslan, ” Yabancı ülkelerde sanatçı botoksu olarak da bilinen bu uygulama son zamanlarda popüler hale geldi. Mezobotoks, 8 aya kadar doğal bir güzellik imkanı veriyor” dedi.
Yüzün tamamına uygulanabilen mezobotoksun klasik  uygulamalardaki gibi kasa uygulanmadığından donuk ifade veren ve mimikleri azaltan bir yüz ifadesi oluşturmadığından daha doğal bir uygulama olduğunu belirtti.

Sanatçı Botoksu Nasıl Uygulanır?

“Doğal bir görünüm verdiğinden dolayı sanatçılar tarafından yoğun bir ilgi gören bu yöntem, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızla yayılmakta. En fazla etki gösterdiği bölgeler ise yanaklar, yüz ovalinde görülen sarkmalar ile boyun ve dekolte bölgeleri. Sanatçı Botoksu uygulamasında düşük dozajda botoks ve cilt gençleştiren serum enjeksiyonu birlikte kullanıldığı için hem cildin nem kapasitesi artıyor, hem de cilt parlıyor bunların yanında sarkıklar toplu hale geliyor, ince çizgiler düzleşiyor, çene ovali net hale geliyor ve gözenekler daha da küçülüyor. Yaklaşık olarak 40 dakika kadar süren uygulama sonrasında geçici kızarıklıklar, nadiren de morluk görülebilir. Bu uyulama sonrasında kişi makyajını yapabilir ve normal hayatına devam edebilir.”