Sarımsak Yağı Nerelerde Kullanılır

Sarımsak Yağı Nerelerde Kullanılır

Organik Sarımsak Yağı Faydaları Nelerdir?

Sarımsak Yağı; A1, B2, B6 ve C gibi vitaminleri içerir. Ayrıca demir, selenyum, iyot, silisyum  gibi mineraller ihtiva eder. Ayrıca; bağırsak solucanlarına karşı kullanılan yağlardan birisidir ayrıca solunum yolu problemlerine karşı da kullanılmaktadır. Kolesterolü düzenler, tansiyonu düşürür, kalp krizi ve felç gibi sorunlara karşı korur. Eski zamanlarda; tıpkı sarı kantaron gibi sarımsaktan elde edilen bu yağ da savaşlar sırasında yaralanan askerlerin yaralarının iyileşmesi için kullanılırmış.

Sarımsağın antikanserojen etkilerini saptamak için çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Sarımsağın ve yağının kilo vermek içinde kullanılabilir. Bunların yanı sıra; sindirim problemlerini giderir, kabızlığı önler, antiseptiktir. Cilt ve saç problemleri için kullanılabilmektedir.

Ayrıca piyasada sarımsak yağı kapsülleri de bulunmaktadır.

Sarımsak Yağının Saça Faydaları – Saç Bakımı

Bu yağ; saç dökülmesi için kullanılabilmektedir. Sarımsak yağı bir miktar zeytinyağı ile karıştırılıp saç diplerine masaj yaparak uygulandığında mükemmel bir saç bakımı uygulaması olmaktadır. Bilindiği gibi hem sarımsak hem sarımsak yağı yeni saçların çıkmasını sağlar ayrıca var olan saçları güçlendirir. İçeriğindeki sülfürlü bileşikler saçın kepeklenmesini, mantarlaşmasını ve saçkıran gibi sorunların oluşmasını önlemektedir. Ayrıca bir miktar sarımsak yağını şampuan içine dökmek suretiyle de kullanılabilmektedir. Eğer masaj yağı olarak sürülecekse bir kaç saat saçta bekletmekte fayda vardır. Daha sonra saç yıkanarak temizlenebilir. Saç Bakımı alanında; hem saç beyazlaması hem de saç dökülmesini engellemek için sarımsak yağı içerisine birazda çörek otu yağı eklenirse daha olumlu sonuçlar alınacaktır. Çörek Otu Yağı özellikle erkeklerde saç dökülmesini önleyen ve yeni saçların çıkmasını sağlayan  en etkili doğal yöntemdir. Ayrıntılar İçin Bakınız: Çörek Otu Yağı Saç Mucizesi

Ayrıca, sakal çıkması için de aynı yöntemler cilt için denenebilir. Bu yağın, kıl köklerini uyararak, güçlenmesini sağladığı iddia edilmektedir. Bu sebeple, kıl çıkmasını istemediğiniz tüylü bölgelere uygulamamanız faydalı olacaktır.

Soğuk Press Organik Sarımsak Yağı Fiyatı

Soğuk press sarımsak yağı, internet ortamında en az 17 TL ‘dens satılmaktadır. ( 20 ML ) . Ayrıca sarımsak yağı kapsül şeklinde de satılmaktadır. Fiyatı ortalama 30-40 TL arasındadır.

Sarımsak Yağının Yan etkileri

Bu yağ; kan sulandırıcı ilaçlarla ve ağrı kesicilerle birlikte tüketilmemelidir. Ayrıca saklarken güneş ışığından ve ısıdan uzak tutmakta fayda vardır.

Sağlıcakla Kalınız….

Not: Alacağınız sarımsak yağının mutlaka soğuk press olması gerekmekte ve organik sarımsak‘tan elde edilmiş olmalıdır. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ