Türkiye’nin Gidilebilecek Kaplıcaları

Türkiye’nin Gidilebilecek Kaplıcaları

Türkiye’de Gidilebilecek Kaplıcalar

Yalova Termal Kaplıca Tesisleri

Yalova merkeze 12 km uzaklıkta bulunan bir kaplıcadır. Binlerce yıldır bilinen bu kaplıcalar antik dönemde pythia olarak bilinmektedir.
Etrafı ormanlarla kaplı olan harika doğası ve havası ile Türkiye’nin en güzel kaplıcaları arasındadır. Suyun sıcaklığı yaklaşık olarak 64 derecedir. İnsan vücuduna zarar vermemesi için kullanım esnasında 40 derecelere kadar düşürülüyor. Radyoaktivitesi yüksek değerde bir kaplıcadır. Tesis içinde Sultan Banyo, Kurşunlu Banyo, Valide Banyo ve Köylü Hamamı gibi yapılar bulunmaktadır. Rahatlatıcı ve bazı sağlık sorunlarına etkileri bulunan bir kaplıcadır.

Tuzla Kaplıcaları

İstanbul sınırları içinde bulunan ve yoğun ilgi gören kaplıcalardan birisidir. Astım ve bazı solunum yolu rahatsızlığı olanların tercih ettiği bir yerdir.

İkbal Termal Otel ve Kaplıcaları

Afyona bulunan termal bir tesistir. Su sıcaklığı 35.5 derece olup, bol mineralli ve sodyum bikarbonatlıdır.Tesiste bulunan doğal mineralli su da ziyaretçiler tarafından içiliyor hatta bazı hastalıklara karşı iyi geldiği yönünde görüşlerde mevcut.

Oruçoğlu Termal Resort

Kütahya il sınırları içinde bulunan bir termal tesistir. Kaplıca suyu; sodyum bikarbonat, florür ve klorür içeriyor. Kaplıcanın doğal su sıcaklığı 49.9 derece.

Kervansaray Termal Otel

Bursa ili Osmangazi ilçesi Çekirge mahallesinde bulunuyor. Kervansaray Termal Tesislerinde iki adet termal havuz bulunmaktadır. Su ısısı 44 derecedir. Kadınlar ve erkekler için ayrı alanlar bulunuyor.

The Sheraton Çeşme

İzmir’in Çeşme İlçesinde bulunan 5 yıldızlı bir oteldir. Kapalı ve açık termal havuzları, buhar banyosu, solaryum ve güzellik merkezi, özel banyoları, geleneksel Türk hamamı bulunan bir mekandır.

Gönen Kaplıcaları

Balıkesir’in Gönen ilçesinde Gönen Çayı kenarında bulunan bir kaplıcadır. Suyu 78 derecedir.

Ankara Kızılcahamam Termal Kaplıcaları

Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde bulunur ve Ankara’ya 75 km uzaklıkta popüler bir tatil yeridir. Tertemiz doğası ve milli parkı ile Ankara’ya yolu düşenlerin ziyaret ettiği bir yerdir. Kızılcahamam Maden Suyu Kaplıcası, Büyük Kaplıca, Küçük Kaplıca ve Acısu Kaplıcası olmak üzere 4 farklı su kaynağından oluşmuştur. Soğuksu Milli Parkı da bu bölgede bulunur.

İzmir Balçova Agamemnon Kaplıcaları

İzmir’in Balçova ilesinde bulunan kaplıcalar şehir merkezine 8 Km uzaklıktadır. Türkiye’nin en popüler kaplıcaları arasındadır. Agamemnon Kaplıcaları tam bir sağlık merkezi gibi çalışır. Sağlık, fizyoterapi, Masaj alanında çalışan 200’e yakın çalışanı bulunmaktadır.

Ağrı Diyadin Kaplıcaları

Ağrı’nın Diyadin ilçesinde bulunan bir kaplıcadır. Kaplıca suyunun bazı sinirsel hastalıklara iyi geldiğine inanılmaktadır.

Denizli Pamukkale Karahayıt Kaplıcaları

Karahayıt kaplıcaları; Denizli ilinin Pamukkale İlçesinde bulunur. Demir oranı yüksek olduğundan kaplıcanın rengi kırmızıdır. Kırmızı renkli çamur havuzlar ve kırmızı travertenleri bulunur.

Bolu Kaplıcaları
Ormanlık alanda tertemiz doğası ve kaplıcaları, yazın serin havasıyla tercih edilebilecek kaplıcalardan birisidir.

Türkiye’nin En İyi Termal Tesisleri sıralamamız, seçilen termal tesisler arasından rastgele yapılmıştır. Yukarıda yazılan termal tesislerin hepsi genel olarak ziyaretçileri tarafından yüksek puan almış yerler olup sularının sıcaklıkları, termal su içeriği, doğası, ulaşım imkanları vs. açısından değerlendirilmiştir. Türkiye’de daha sayamadığımız pek çok kaplıca bulunmaktadır.

Kaynak: www.tourokey.com

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ