Yeşil Çay Maskesi ile Gençleşin

0

Yeşil poşet çay ile yapılan oldukça basit ve az zamanınızı alacak, gençleştirici etkiye sahip maske tarifi. Bildiğiniz gibi yeşil çayın faydaları saymakla bitmiyor. İçindeki flovonoidler sayesinde kalp damarlarını güçlendirir, içeriğinde C vitamini vardır. Yapılan araştırmalarda antikansorejen etkisi ispatlanmıştır. Bunların yanı sıra bağışıklı sistemini güçlendiriyor. Sigaranın etkilerini azaltıyor ve makul ölçülerde tüketildiğinde karaciğer ve böbrekler için mükemmel iyileştirici özellikler sergiliyor.

Yeşil Poşet Çay ile Cilt Bakımı ve Güzelliği

Yeşil çay içinde vücut ve cilt için  çok faydalı antioksidan flovonoidler ve anti-inflamatuar maddeler bulunmaktadır. Bilimsel araştırmalar bu tür maddelerin cilt kırışıklıklarına karşı oldukça faydalı olduğunu belirtmiştir.

Göz Altı Torbalarına, Kırışıklıklara ve Morluklarına Yeşil Çay Uygulaması

Yeşil Çay Maskesi

Gerekli malzeme sadece 3-4 adet poşet yeşil çay.

Hazırlanışı: Önceden demlediğiniz 3-4 adet yeşil çay poşetini sterilize bir tabak veya kabın içine koyarak 15-20 dakika kadar buzdolabında bekletin. Daha sonra sonra poşetleri alıp gözlerinizin üzerine ve yüzünüzün farklı noktalarına yerleştirin. 10-15 dakika; poşetler vücut ısınız sayesinde ısınınca kaldırabilirsiniz.

Bu uygulamayı 3 günde bir defa 10-15 dakika cildinize uygulayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here