Yeşil Kahve Nedir – Yeşil Kahve Nasıl İçilir?

2

 Yeşil kahve Nedir? Yeşil Kahve Faydaları ve Zararları

Son zamanlarda zayıflamak için piyasaya sürülen ve önemli derecede tanıtımı yapılan yeşil kahveye zayıflatıcı özelliği kazandıran madde, ” klorojenik asit ” adı verilen bir maddedir. Ancak reklamların aksine Klorojenik asitin gerçek anlamda etki gösterebilmesi için günde 7 fincan yeşil kahve içilmesi gerekmektedir ki bu çok fazla miktarda kafein anlamına gelir; fazla kafein ise yüksek tansiyon, yorgunluk, asabiyet, kalp çarpıntısı, kansızlık, böbrek yetmezliği ve kemik erimesi gibi sorunları tetikleyebilmektedir.

Bu da yüksek kafein miktarı; yani yüksek tansiyon, yorgunluk, sinirlilik, kansızlık, kalp çarpıntısı, kemik erimesi, böbrek yetmezliği, su kaybı, titreme, kusma, ishal, bulantı , kramp gibi sorunlara neden olabiliyor.

Öncelikle; klorojenik asit özü ve yeşil kahve birbirinden farklı şeylerdir. Dünyaca ünlü Türk Cerrah Mehmet Öz kendi programında yeşil kahve ve klorojenik asit özü arasındaki farkı anlatmış olmasına rağmen; bazı firmalar yeşil kahvenin satışları konusunda Dr. Mehmet Öz isminden faydalanmış ve bu sebeble Dr. Öz Abd Senatosunda ifade vermek zorunda kalmıştı.

Yeşil Kahve Zayıflama için Çözüm Değil ancak Klorojenik Asit Önemli Etki Gösteriyor

Kilo vermek için tavsiye edilen klorojenik asit, yalnızca kilo kaybını sağlaması ile değil; diyabet, kalp ve damar hastalıkları, kanser gibi pek çok kronik hastalığa, Alzheimer ve Parkinson gibi nörolojik hastalıklara karşı da koruma sağlayabiliyor. Kahvedeki kafeinin ciddi hayati tehlikeleri olmaksızın günlük 600 mg klorojenik asit özü kullanarak zayıflamak mümkün. Peki yeşil kahve nasıl içilir ve ne kadar tüketilir?

Yeşil Kahve Nasıl Yapılır?

Yeşil Kahve tıpkı Türk Kahvesi gibi yapılır. Eğer kafeine karşı duyarlılığınız yoksa günde 2-3 fincan içilebilir. Ancak öğütülmüş halde yeşil kahve alıyorsanız; saklama koşulları ve son kullanma tarihine çok dikkat edin. Çünkü öğütülmüş her besinde küf oluşma hızı muazzam ölçülerde artmaktadır. En iyisi, çekirdek halinde işlenmemiş yeşil kahve alın ve evinizde bulunan el değirmeni ile öğütün.

Not: Yeşil kahvede kafein miktarı kavrulmuş kahveye göre daha azdır.

Uyarı: Sevgili Okuyucu; hiç bir besin tek başına mucize değildir. Zayıflamak için en önemli altın kural; Neler Yenmemesinin Gerektiğinin Bilinmesi ve Hareket-Egzersiz kavramının hayatın her alanına uygulanmasıdır.

Sağlıcakla Kalınız….

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here