Zayıflatan İksir Beyninde

Zayıflatan İksir Beyninde

Bu notları bir kenarı yazmanızı öneririz…. İnsanlar yüzyıllardır Zayıflatan İksir adı altında pek çok yöntem gerçekleştirmiştir.

Çağımızın en önemli sağlık sorunu obezitedir. Maalesef pazarlama anlayışı ise obez insanların zayıflaması üzerine kurulduğundan obezitenin önüne geçilmesi imkansız hale geliyor. Yani öncelikle mevcut pazarlama sistemi insanların obez olduktan sonra eski hallerine dönmeleriyle ilgileniyor fakat insanların kilo problemi başlamadan önce alınacak önlemlerle ilgili bir sektör pek yok gibi. Önemli olan kitlelere bu süreç içerisinde bir şeyler verebilmektir. Peki zayıflamada esas olan nedir? Bir insan kendiliğinden fazla kilolarından kurtulabilir mi? EVET. Biz olaya bilimsel yönden yaklaştıktan sonra siz bir kür uygulaması vereceğiz. Ancak lütfen bu bölümleri okuyarak kafanızın içinde neyin ne olduğunu anlamaya çalışmalısınız… Şu nokta kaçırılmamalı bir insan Obez halinde iken dahi yetersiz beslenebiliyor. Çok yeme ile yeterli beslenme arasında büyük farklar vardır.

BUGÜN FAZLA YİYEREK ÖLEN İNSAN SAYISI, AÇLIKTAN ÖLEN İNSAN SAYISINDAN FAZLA

Her şey zihnimizde bitiyor. Zayıflatan İksir Beynimizde. Erdemli bir insan olarak çok ve gereksiz yemekten utanmamız gerekir. Her yediğiniz fazla şeyle afrikada aç bir çocuğun açlıktan ölümünü gözünüzün önüne getirin, veya bulunduğunuz şehirde bunlar bulamadığı için yarı aç gezen insanları hatta hayvanları düşünün, ağzınızda yarısı kalmış çöreği bırakın ve noktayı koyun. Her gün onlarca çeşit yemek yiyoruz ve kendi ellerimizle kendimizi öldürüyoruz. Doğa işini biliyor, doğa kendisine faydalı canlıların yaşamasını destekliyor kendisine zarar veren canlıları ise yok etmek için cazip öneriler sürebiliyor.

Eğer hala zayıflamak için iradeniz dışında bir mucize arıyorsanız yanılıyorsanız. Ama irademe sahibim diyorsanız önerimiz sizin için aşağıda yazılıdır.

Kısa ve Öz olarak yazıyoruz….

Kural 1: Doğada ki en faydalı besin ve bitkileri fazla tüketmek dahi zararlıdır. Vücuda en faydalı besinler dahi belirli bir doz aşımında zehir etkisi gösterir. Buna en iyi örnek sudur. Bildiğimiz en saf beslenme maddesi olan su dahi belirli bir oranın üzerinde vücutta toksik etki yapmaktadır.

Kural 2: Vücut ihtiyacı olan şeyleri almanız için acıkır. Siz vücudunuzun açlık hissini, ihtiyacı olmayan yiyeceklerle bastırırsanız vücudun buna tepkisi zamanı geldiğinde çok sert olacaktır.

Kural 3: Sağlıklı yaşamak istiyorsak bir nebze mevcut Pazarlama sisteminin dışında yaşamalısınız. İçeriğini bilmediğiniz yiyeceklerle kendinizi zehirlemenize gerek yok. Eğer yemeklerinizi dışarıda yemek zorunda iseniz yanınızda tarafini vereceğimiz bir küçük şişe iksir taşımalısınız.

Evet iksir diyoruz, çünkü hazır gıda sektöründe besinler içerisinde kaçınılmaz oluşan toksit maddeler göz önüne alındığında bu bir şişe sizin hayatınızı kurtarabilecektir. Tarifimiz şöyle:

Küçük bir kaba ; % 40 zerdeçal, % 40 dövülmüş biberiye, % 5 hakiki karabiber, 1-2 adet dövülmüş karanfil, % 5 kekik tozu, % 5 zencefil, % 5 nane oranında koyup iyice karıştıyoruz. Bu karışımı çantanızda taşıyabileceğiniz ölçüde küçük bir şişe içerisine koyabilirsiniz. Evde veya dışarıda yemek yediğinizde bu karışımdan bir porsiyon sulu yemeğe veya çorbaya sadece silme 1 çay kaşığı ekleyerek tüketebilirsiniz. Burada tek şartımız şu; yemeğinize tuz yerine bir miktar limon eklemeniz ve bir öğünde sadece 1 silme çay kaşığı ( kaşık dolu dolu olmayacak ) kullanmanız. Bu kürü bir yada iki ay kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu uygulama sırasında kesinlikle yemeğin yanında kola içmiyoruz, mümkünse saf su veya ayran bu işi fazlasıyla görecektir.

Kural 4: Eğer vücudunuzu zehirli ve kanserojen N-NİTROZ AMİN adında kimyasaldan korumak istiyorsanız; salam, sosis, sucuk ve pastırmadan kesinle uzak durmanız gerekecektir. Yoksa ne kilo alımını durdurabilirsiniz nede sağlıklı yaşayabilirsiniz. 

Kural 5: Kür uygulama sürecinizde, şeker ve hamuru bir araya getiren tatlıları KESİNLİKLE YEMİYORUZ. Çay ve Kahve tüketimini en aza indiriyoruz ve şekeri de azaltıyoruz. Sütlü Tatlıları aşırıya kaçmadan tüketebilirsiniz. Yine bu süreçte öğünlerden beyaz ekmeği çıkarıyoruz ve yerine her ögünde bir dilim tam tahıl ekmeği yiyoruz.

Kural 6:  Yeşil Yapraklı Sebzeleri tüketirken, özellikle temiz ve doğal olanını tüketmenizde fayda var. Salatalarınıza ise tuz yerine bir kaç damla limon ve/veya elma sirkesi kullanmanızda fayda vardır. Meyve olarak size bu süreçte greyfurt, yaban mersini ve keçiboynuzu öneriyoruz. Kuruyemiş olarak ise  çiğ badem, ceviz, çiğ kabak çekirdeği öneriyoruz.

Kural 7:  Sabahları kahvaltıdan yarım saat önce ılık su içine bir kaç damla limon veya elma sirkeyi eklediğimiz suyu içiyoruz. Ardından bir adet keçiboynuzu yiyip bir bardak daha su içiyoruz. Ardından eğer başka bir spor yapmıyorsak;  çok değil sadece 20 dakika ya dışarıda temiz havada yürüyoruz ya da ev içinde çok hafif egzersiler yapıyoruz. Bunu yapmanız çok önemlidir. Size tavsiyemiz ufak tempo ile ısındıktan sonra yere uzanmanız ve dizlerinizi hafifçe göbeğinize doğru çekmenizdir. Bu uygulamayı 20 dakika yapıyoruz.

İşin özü gördüğünüz gibi doğal beslenmede saklıdır. Vücut denen makinanın ihtiyacı olan şey;  fabrikasyon ürünler değil doğal ürünlerdir.İşin mantığı insan fabrikada değil doğada var olmuştur. Onu yaşatan doğa ihtiyaçlarıyla bir bütündür.

Sağlıcakla Kalın…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hatıce kübra dedi ki:

    Paylaiımınız için Teşekkürler.
    Çok yararlı buldum.

BİR YORUM YAZ